Obecnie na rynku działa dużo adwokatów i radców prawnych. Gdy osoba nie mająca na co dzień do czynienia z profesjonalnymi pełnomocnikami i z prawem, chce znaleźć osobę, która dobrze zajmie się jej sprawą. Należy wtedy sprostać nie małemu wyzwaniu, ponieważ wybór pełnomocników jest naprawdę duży. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy adwokat Katowice potrzebny jest ,,od ręki”, co jest bardzo powszechne w sprawach karnych.
Gdzie zacząć poszukiwania?
Poszukiwania adwokata warto rozpocząć od zapytania znajomych bądź rodziny, którzy mogą kogoś polecić. Wybierając się do osoby z polecenia, masz dodatkową pewność, że ktoś ze znajomych osób już tę osobę „sprawdził”. Możesz ponadto dowiedzieć się o sposobie działania danego adwokata czy o jego kontakcie z klientem.
W przypadku polecenia istotne jednak jest, aby ustalić czy osoba, która poleciała danego adwokata miała sprawę podobną do twojej. Adwokaci z reguły zajmują się sprawami karnymi, może jednak zdarzyć się, że ten konkretny pełnomocnik z polecenia zajmuje się tylko np. sprawami rodzinnymi.
Jak szukać adwokata samodzielnie?
Poszukiwania obrońcy na własną rękę można rozpocząć od różnego rodzaju serwisów internetowych na których użytkownicy polecają konkretnych adwokatów z którymi współpracowali. Większość kancelarii adwokackich posiada jednakże strony internetowe, dlatego pełnomocnika można również znaleźć bez problemu wpisując odpowiednie hasło w wyszukiwarkę, takie jak adwokat Katowice.
Czym zajmuje się dany prawnik?
Informację taką zwykle można uzyskać, zapoznając się z ofertą danej kancelarii. Jeśli już ustalimy, że kancelaria prowadzi sprawy karne, warto sprawdzić – jakie doświadczenie w takich sprawach posiadają prowadzący ją adwokaci.
Taką informację również można znaleźć na stronie internetowej kancelarii, zapoznając się z zakładką na temat zespołu kancelarii. Sprawdzając doświadczenie warto zatem zwrócić uwagę na to, jak długo dana osoba wykonuje zawód adwokata, gdzie zdobyła wykształcenie oraz jak przebiega jej dotychczasowa kariera zawodowa. Bardzo często na stronie kancelarii można znaleźć również link do dedykowane bloga z artykułami, lub same artykuły.
Zapoznanie się z profilem działalności kancelarii to jednak zwykle tylko początek drogi, zwykle zanim podejmie się z kimś współpracę -chce się usłyszeć opinię innej osoby, która z danym pełnomocnikiem już współpracowała. Kiedy zatem adwokat nie jest z polecenia, można takiego adwokata spróbować „sprawdzić” poprzez różne fora czy portale internetowe. Tam też inni użytkownicy zamieszczają informacje na temat współpracy z danym adwokatem, nie tylko te pozytywne.