Trzeba mieć świadomość, że upadłość konsumencka osób fizycznych pozostaje drogą nie tylko do oddłużenia, lecz także rozwiązanie praktycznie wszystkich problemów finansowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok rośnie liczba osób, wobec których sądy ogłaszają plajtę. Wart uwagi jest fakt, że nie każdy człowiek może liczyć na omawianą łaskawość wymiaru sprawiedliwości. Sprawdźmy więc, czym dokładnie jest upadłość konsumencka warszawa?
Umieszczenie wniosku o bankructwo
Dobrze wiedzieć, że sąd będzie mógł rozpatrzyć dany wniosek o upadłość konsumencką, jeżeli zostanie on złożony razem z wszystkimi aktami potwierdzającymi niewypłacalność. Należność skarbowa wynosi tylko kilkadziesiąt złotych. Rekomendowane jest sięganie do porady prawnej, coby mieć pełną gwarancję, iż złożony do sądu dokument jest pozbawiony jakichkolwiek wad. Warto w tym celu zgłosić się do kancelarii antywindykacyjnej.
Upadłość konsumencka osób fizycznych – kto może ją ogłosić?
Należy mieć świadomość, że omawiana możliwość pozostaje osiągalna tylko i wyłącznie dla ludzi, które nie prowadzą działalności rynkowej. Godny uwagi jest fakt, że wniosek może być złożony nie tylko i wyłącznie przez dłużnika, ale również wierzyciela. W trakcie drogi sądowej trzeba udowodnić, że osoba zadłużona nie ma żadnych możliwości na spłatę swoich cyrografów.
Logiczne konsekwencje upadłości konsumenckiej
Nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje ma upadłość konsumencka warszawa. Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku, gdyby konsument w pewnym momencie podjął decyzję o nagłym porzuceniu swojej dotychczasowej pracy zawodowej, może narazić się na umorzenie omawianego postępowania o ogłoszenie upadłości. W ten sposób nie będzie możliwe oddłużenie. Należy również zaznaczyć, że konsument będzie także wykreślony z rejestru dłużników niewypłacalnych w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Poza tym, konsekwencje ogłoszenia upadłości konsumenckiej będą miały związek z dobrobytem danej osoby. Gospodarowanie majątkiem zostanie bowiem przekazane syndykowi. Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że bardzo często podmiot, który ogłosił upadłość konsumencką musi nie tylko przekazywać przytoczonemu syndykowi swój majątek, ale także składać wiadomości dotyczące stanu posiadania. Należy zauważyć, że w przypadku, gdy jeden z małżonków ogłosiłby upadłość konsumencką, dojdzie między nimi do rozdzielności majątkowej.