O czym należy pamiętać przy wyborze działki inwestycyjnej?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniej działki nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Czym dokładnie powinny cechować się działki inwestycyjne na Śląsku?

Odpowiednia powierzchnia

Inwestor powinien w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się, jaka powierzchnia będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Można zaobserwować, że znaczna większość osób stawia na grunty oscylujące od 5 do 10 arów.

Ponadto niektórzy planują zakup działki rekreacyjnej, na której będą mogli odpoczywać podczas weekendów. Bardzo istotne znaczenie będzie miało także ukształtowanie działki.

Dostępność mediów

Jest to kolejny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Rekomendowane jest zweryfikowanie dostępności wszystkich mediów. Oczywiście należy rozpocząć od energii elektrycznej.

Warto także dokładnie zweryfikować odległość od infrastruktury społecznej, czyli szkół, sklepów, przedszkoli, a także przychodni. Nie można zapomnieć sprawdzić lokalizacji z punktu widzenia skomunikowania z pozostałymi częściami danego miasta.

O czym należy jeszcze pamiętać inwestując w Działki inwestycyjne na Śląsku?

Należy oczywiście przed zakupem zajrzeć do księgi wieczystej, a także miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoba zainteresowana będzie mogła w ten prosty sposób zorientować się, jakie plany na urząd, co do okolicy danej działki. Może bowiem okazać się, że w ciągu kilku lat obok posesji będzie planowana budowa autostrady.

Zdecydowanie najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie szukanie działki, której szerokość wynosi 22 metry. Bardzo pomocny może być także lokalny architekt adaptujący. Zadaniem osoby pracującej w tym zawodzie jest przeprowadzenie adaptacji projektu do działki. Ponadto architekt zajmuje się również prowadzeniem różnego rodzaju formalności urzędowych. Godny uwagi jest fakt, że kontakt do wspomnianej osoby można znaleźć w lokalnym urzędzie.

Post Author: admin