Zakup domku nad morzem – jak wybrać atrakcyjną nieruchomość?

Po podjęciu decyzji o dołączeniu do grona szczęśliwych posiadaczy własnych całorocznych domków nad morzem zazwyczaj od razu zaczyna się przeglądać rozmaite oferty i szukać wśród nich tej jednej jedynej, która pozwoli na zakup wymarzonej nieruchomości. Na co warto zwrócić wtedy uwagę? Co zadecyduje o atrakcyjności domku?

1 – lokalizacja

W przypadku gdy nieruchomość ma zostać przeznaczona na wynajem, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to, że zawsze więcej zarobi się na domku położonym w pobliżu plaży.

Atrakcyjny całoroczny domek nad morzem powinien pozwolić na dotarcie do plaży w czasie krótszym niż dziesięć minut. Dłuższe wędrówki mogą zniechęcić potencjalnych turystów do wynajęcia kwatery.

2 – okolica

Lokalizacja to jednak nie tylko odległość domku od morza, ale też i jego najbliższa okolica, czyli to wszystko, co go otacza. Ludzie zwykle domagają się na wakacjach ciszy i spokoju, dlatego najchętniej zatrzymują się domkach położonych w lasach i ogólnie rzecz biorąc wśród natury.

Dodatkowymi atutami będą też na pewno występujące w pobliżu sklepy spożywcze, restauracje, apteka albo inne punkty usługowe. Taki domek powinien pozwolić turystom na prowadzenie w miarę normalnego życia.

3 – typ budowy

Nieruchomości położone przy samym morzu mogą być bardziej narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza silnego nadmorskiego wiatru. Koniecznie trzeba więc ocenić bezpieczeństwo domku i sprawdzić, w jaki sposób oraz z jakich materiałów został on zbudowany.

Jakość użytych tworzyw i zastosowanych metod zadecyduje o trwałości i żywotności poszczególnych elementów konstrukcji. Fundamenty muszą być silne. Warto też dowiedzieć się, jaka jest historia nieruchomości, czyli czy w przeszłości dochodziło w niej do jakichś uszkodzeń.

4 – wyposażenie

Całoroczny domek nad morzem może by domkiem już wyposażonym lub też nieruchomością zupełnie pustą, przeznaczoną do samodzielnej aranżacji od podstaw.

Domki wyposażone bardzo często są już gotowe do tego, by dosłownie od razu po zakupie zacząć je wynajmować, dlatego błyskawicznie mogą stać się dodatkowym źródłem dochodów. Puste nieruchomości zapewniają natomiast więcej możliwości i większa dowolność w kontekście ich wykorzystania.

Post Author: admin