W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób uważa, że tworzenie gier na konsole jest naprawdę przyjemną pracą. Takie zdanie mają przede wszystkim te osoby, które sporo czasu spędzają na komputerze, grając w swoje ulubione tytuły. Jak się jednak okazuje game developerzy muszą bardzo ciężko pracować, aby odnaleźć się w branży IT i odnieść sukces.
Kto może zostać game developerem?
Grafikiem tworzącym gry z praktycznego punktu widzenia może zostać każdy. W zawodzie tym niezbędna jest jednak umiejętność rysowania, dlatego też warto zdobyć wykształcenie na kierunku plastyka albo architekta. Osoby, które nie chcą zapisywać się na studia, mogą skorzystać z dobrodziejstwa bezpłatnych albo płatnych tutoriali, których pełno jest w Internecie. W większym miastach organizowane są także profesjonalne szkolenia, dzięki którym początkujący i doświadczeni game developerzy mogą podnieść swoje dotychczasowe umiejętności. Tworzenie gier 2d jest bardzo wymagające, dlatego też należy cały czas się rozwijać i podążać za zupełnie nowymi trendami.
Czym charakteryzuje się dobry game developer?
Profesjonalny game developer powinien charakteryzować się bardzo szerokim zakresem wiedzy. Powinien znać on zagadnienia z programowania, oświetlenia oraz samej mechaniki gry. Dzięki szerokiej wiedzy zdecydowanie łatwiej będzie zrozumieć ograniczenia konsol i komputerów. W zawodzie tym wymagana jest także nienaganna współpraca z pozostałymi członkami zespołu.
Jakie są plusy i minusy pracy game developera?
Tworzenie gier na konsole może okazać się naprawdę wspaniałą przygodą zwłaszcza dla tych osób, które po prostu lubią branżę gier. W zawodzie tym wbrew pozorom nie zawsze liczy się wykształcenia, a jedynie doświadczenie i posiadane umiejętności. Niestety obecny rynek jest bardzo mocno nasycony doświadczonymi grafikami, dlatego też osobom początkującym trudno będzie zdobyć pierwszą pracę w branży. Dla wielu osób wadą tego zawodu mogą okazać się także zarobki. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie graficy 2d są najsłabiej opłacaną gałęzią branży IT. Nie można zapominać również i o tym, że przy niektórych projektach przed monitorem trzeba będzie spędzić naprawdę wiele godzin, co niestety może odbić się na zdrowiu.
Co warto wiedzieć?
Tworzenie gier 2d powoli wymiera. Spowodowane jest to oczywiście tym, że w dzisiejszych czasach zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się gry 3d, które dzięki nowoczesnym generacją konsol mają naprawdę szerokie możliwości. Dla początkujących grafików barierą może okazać się także to, że większość programów graficznych jest bardzo droga.
Więcej na stronie http://ifun4all.com/