Transport produktów jest zagadnieniem bardzo szerokim i powinien odbywać się po jak najmniejszej linii oporu, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości. Bardzo ułatwiają zachowanie tych parametrów właściwe pojemniki do transportu. Jakie powinny być ich cechy?
Cechy pojemników transportowych
Większość pojemników oferowanych przez producenta takich wyrobów, to produkty z polipropylenu – twardego tworzywa sztucznego, które zachowuje odpowiednie parametry jakościowe, jest bardzo plastyczne, trwałe, a przy tym estetyczne. Pojemniki przeznaczone do transportu powinny mieć wymiary pozwalające łatwe układanie na paletach, oraz muszą być sztaplowalne – czyli mieć możliwość układania jednego na drugim z zachowaniem stabilności konstrukcji.
Takie pudła mogą też cechować się składalnością. Dzięki tej cesze pojemniki mogą być przeznaczone do wielokrotnego użytku. Po dostarczeniu towaru do odbiorcy, zabiera się od niego złożone wcześniej w kompaktowe rozmiary pojemniki, składowane gdzieś w magazynie i nie zajmujące wiele miejsca. Takie pojemniki składane łatwo jest odebrać i przewieźć.
Pojemniki warsztatowe producent
Pojemniki z polipropylenu wykorzystuje się także w warsztatach. Mają one styczność z twardymi, metalowymi elementami i narzędziami, dlatego też tworzywo sztuczne jest tu najlepszym wyborem. Jest tanie, łatwe do utrzymania w czystości i lekkie. Producent kuwet plastikowych skupia się przede wszystkim na dostarczeniu odbiorcy pojemników o specjalnie skonstruowanych ściankach. Można je łatwo sztaplować, ale również ustawiać na regałach, złączać ze sobą bokami lub umieszczać w specjalnych szafach, aby były zawsze łatwo dostępne.
Pojemniki do magazynu
Producent pojemników magazynowych bardzo dba o zróżnicowanie swoich wyrobów pod kątem przeznaczenia, rozmiaru czy cech szczególnych. Niektóre z pojemników będą zatem posiadały specjalne atesty predysponujące je do przechowywania żywności czy leków, a także substancji chemicznych – łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, o strukturze zapobiegającej gromadzeniu się zanieczyszczeń w zakamarkach. Pojemniki magazynowe zwykle mają większe rozmiary, są łatwe do klasyfikowania poszczególnych grup produktów i dają się ustawiać jeden na drugim w celu optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej i przewożenia na wózkach widłowych.