Grunty inwestycyjne w Polsce

Coraz większa część inwestorów zaczyna rezygnować ze złota, czy akcji, a celuje w coś bardziej stabilnego, czyli grunty inwestycyjne. Pod pojęciem „grunty inwestycyjne” znajdziemy wyznaczone tereny ziemskie, które mogą być również zabudowane, uzbrojone, wysiane. Nieruchomości gruntowe przeznaczane są pod przemysł, rolę lub hodowlę.

Dolnośląskie grunty inwestycyjne

W Jaworze (powiat jaworski, gmina Jawor) na ulicy Cukrowej możemy znaleźć działkę przemysłową o powierzchni około 3,5 hektara – płaską (podłoże betonowe), uzbrojoną (woda, prąd, kanalizacja). Pobliski teren aspiruje na kompleks przemysłowy w przyszłości. Cena to 100 złotych za metr kwadratowy, czyli całość około 3 500 000 złotych z możliwością negocjacji.

Natomiast w Jeleniej Górze (powiat jeleniogórski, gmina Jelenia Góra) na ulicy Wrocławskiej znajduje się nieruchomość gruntowa o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych. Cena tej działki jest dość niska – 30 złotych za metr, a całość 750 000 złotych, które również może podlegać negocjacji. Grunt otoczony jest lasami – idealne miejsce na hotel lub zajazd.

Śląskie grunty inwestycyjne

Bytom (powiat bytomski, gmina Bytom) oferuje działkę w 1/3 zabudowaną przestrzenią biurową. Powierzchnia wynosi 40 600 metrów kwadratowych. Cena za metr to 246 złotych, a za całość 10 000 000 złotych z możliwością negocjacji. Działka jest w pełni uzbrojona. Na gruncie można prowadzić działalność wytwórczą, archiwizację, usługową.

Gliwice (powiat gliwicki, gmina Gliwice) to malownicza miejscowość oferująca grunt inwestycyjny o powierzchni 4 600 metrów kwadratowych idealnie nadającą się na wybudowanie obiektu handlowego (posiada pozwolenie), ale istnieje możliwość zmiany projektu pod nowego inwestora. Cena działki to 2 500 000 złotych (543 złote za metr). Istnieje możliwość wynajmu w cenie 7 600 złotych miesięcznie. Jest to oferta pozbawiona prowizji.

Podlaskie grunty inwestycyjne

W Łomży (powiat łomżyński, gmina Łomża) oferowana jest niewielka działka inwestycyjna (1 hektar) dedykowana pod zabudowę jednorodzinną. Media bez problemów można przyłączyć. Dojazd do działki asfaltowy. Cena to 2 000 000 złotych (200 złotych za metr). Istnieje możliwość podziału działki na mniejsze.

Radziucie (powiat sejneński, gmina Sejny) to niewielka miejscowość, w której znajdziemy idealny grunt pod agroturystykę – działka położona przy jeziorze Gaładuś. Cena za metr to 40,79 złotych, a całość to koszta 1 440 000 złotych. Wielkość działki to 35 300 metrów kwadratowych.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Post Author: admin