Inwestowanie w nieruchomości – czy się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości zyskało w ostatnim czasie wielką popularność. W najprostszym wydaniu jest to po prostu zakup mieszkania pod wynajem, które zwraca się dość krótkim czasie, co sprawiło, że jest to obecnie jeden ze sposobów na ulokowanie swoich oszczędności, czy nadwyżek finansowych.

Inwestowanie w mieszkania – czy warto?

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem uchodzi przede wszystkim za bardzo bezpieczną. Odpowiednio przygotowane mieszkanie będzie generowało stały zysk. Niezależnie więc, czy zostało one kupione ze środków własnych, czy też na kredyt, zakup jest czymś, na czym inwestor na pewno nie straci.

Przez wiele osób zakup mieszkania jest świetnym sposobem na ulokowanie oszczędności albo nadwyżek finansowych. Pieniądze trzymane w banu nie zarabiają na siebie, a inflacja sprawia, że ich wartość tylko spada. W przypadku mieszkania na kredyt stopa zwrotu jest bardzo długa, jednak w praktyce mieszkanie samo się spłaca i tak, czy inaczej kiedyś przyjdzie dzień, w którym pojawia się realne zyski.

Inwestycje w nieruchomości komercyjne

Inwestycje w nieruchomości i działki komercyjne należą do jednych z bardziej opłacalnych. Wynajem lokali usługowych i handlowych albo sprzedaż atrakcyjnej działki w mieście może okazać się pod względem finansowych strzałem w dziesiątkę.

Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że wymaga ono ogromnej inwestycji na początek. W praktyce jest ono dostępne przede wszystkim dla najbogatszych.

Działki komercyjne – czy można na nich zarobić?

Zarobić można również na samych działkach komercyjnych. Zakup takiej działki również wymaga odpowiednich środków, jednak przy odpowiednio korzystnej sprzedaży, zysk może osiągnąć bardzo wysoką wartość.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest też crowdfunding nieruchomości. W skrócie mówiąc polega on na inwestowaniu nie w całą nieruchomość, ale wyłącznie w udziały w niej. Kiedy nieruchomość zaczyna przynosić zyski można liczyć na proporcjonalną do wielkości inwestycji część zysków. Obecnie funkcjonuje coraz więcej firm, które pozwalają na inwestycje nawet ludziom z niewielkim kapitałem.

Post Author: admin