Wykładzina elastyczna do łazienki – czy to dobry pomysł?

Łazienka to pomieszczenie bardzo specyficzne. Panują w niej trudne warunki. Występuje duża wilgotność oraz znaczne różnice temperatur. Remontując łazienkę najczęściej wybieramy kafelki na podłogę. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Jak wybrać wykładzinę, która będzie służyła nam wiele lat?

Dobra wykładzina do łazienki – czyli jaka?

Wykładzina elastyczna do łazienki to dobry pomysł pod warunkiem, że będzie ona spełniała określone warunki.

Wykładzina do łazienki musi być przede wszystkim wytrzymała. Należy pamiętać, że w łazience dużo częściej używamy detergentów. Warto zwrócić uwagę na grubość wykładziny oraz grubość warstwy ścieralnej – im wyższa, tym trwalsza będzie wykładzina.

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Wykładzina elastyczna do łazienki musi być antypoślizgowa. Dzięki temu można uniknąć wypadku, o który w łazience jest bardzo łatwo. Rozlana woda na podłodze nie jest rzadkością.

Jak wybrać elegancki wzór?

Zaletą wykładzin elastycznych do łazienki jest ich szeroka gama kolorystyczna. Bez problemu każdy jest w stanie znaleźć wykładzinę, która idealnie wpisze się w charakter pomieszczenia.

Wybierając wykładziny do niewielkiego pomieszczenia warto skoncentrować się na jasnych kolorach. Dzięki temu łazienka będzie wydawała się przestronniejsza.

Bardzo ciekawą i wyjątkowo modną propozycją jest wykładzina elastyczna, która ma wzór lastriko. Jest to świetne rozwiązanie dla tych osób, które nie chcąc spędzić dużo czasu na sprzątaniu podłogi. Różnorodny wzór pomaga ukryć delikatne zanieczyszczenia.

Warto również zwrócić uwagę na wykładzinę elastyczną do łazienki, która do złudzenia przypomina panele. Taki wzór sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu klasycznym, jak i nowoczesnym. Podłoga imitująca drewno przez długie lata będzie wyglądała modnie.

Wybierając wykładziny podłogowe do łazienki warto również zwrócić uwagę na propozycje jednokolorowe. Szara wykładzina sprawdzi się niemal w każdej stylizacji. Czarna będzie zaskakująca i wyjątkowo elegancka, ale na pewno trudna do sprzątania. Biała pomoże optycznie powiększyć małe pomieszczenie.

Post Author: admin