Gdzie mówi się po hiszpańsku?

Język hiszpański jest obecnie jednym z najbardziej popularnych języków świata. Co ciekawe, jest to też jeden z nielicznych języków, których liczba użytkowników z roku na rok systematycznie wzrasta. Po hiszpańsku mówi pół świata, więc może kurs hiszpańskiego nie jest wcale złym pomysłem?

Gdzie mówi się po hiszpańsku?

Hiszpański jest obecnie językiem urzędowym w ponad dwudziestu krajach. Jego ojczyzną jest oczywiście Hiszpania. Warto zaznaczyć, że w samej Hiszpanii mówi się również w innych, lokalnych językach – kastylijskim, galicyjskim i baskijskim, a także w różnych ich dialektach. Dla odróżnienia od innych języków używanych na Półwyspie Iberyjskim hiszpański nazywany jest (między innymi w języku hiszpańskim) językiem kastylijskim (castellano).

Kurs hiszpańskiego pomoże nam porozumiewać się nie tylko z mieszkańcami Hiszpanii, ale również większości krajów Ameryki Południowej i Środkowej oraz ze sporą częścią mieszkańców Ameryki Północnej.

Język hiszpański w pracy

Z całą pewnością ukończenie kursu hiszpańskiego przyniesie ze sobą bardzo duże korzyści zawodowe. Zwłaszcza osobom pracującym w międzynarodowym handlu, czy innych obszarach gospodarki, w których kontakty międzyludzkie są kluczowe.

Znajomość hiszpańskiego to dla wielu osób również sposób na dodatkowy zarobek i podreperowanie domowego budżetu. Zapotrzebowanie na tłumaczenia jest obecnie tak duże, że wiele biur tłumaczeń współpracuje nie tylko z zawodowymi tłumaczami, ale z każdym, kto może wylegitymować się certyfikatem językowym na odpowiednim poziomie.

Dlaczego jeszcze warto uczyć się hiszpańskiego?

Języka hiszpańskiego warto uczyć się też z innych powodów. Po pierwsze w dzisiejszych czasach informacje dostępne są o wiele łatwiej niż dawniej. Za pośrednictwem Internetu można dowiedzieć się niemal wszystkiego. Czasem możliwe jest ukończenie specjalistycznych kursów albo nawet uzyskanie dyplomu uniwersyteckiego.

Do tego celu konieczna jest jednak znajomość języków obcych. Obecnie najwięcej treści w sieci jest w języku angielskim, ale także chińskim i właśnie hiszpańskim (wielokrotnie więcej, niż po polsku). Użytkownicy tych języków mają więc o wiele łatwiejszy dostęp do informacji i większe możliwości edukacyjne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Post Author: admin