Palarnie zewnętrzne: z myślą o palących i nie tylko

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą antynikotynową, w Polsce obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych. Złamanie zakazu może grozić mandatem w wysokości nawet do pięciuset złotych. Raczej nie ma osoby, która chciałaby taką grzywnę zapłacić, jednakże istnieją ludzi, którym zakaz ten mocno przeszkadza i utrudnia oddanie się swojemu „nałogowi” na przykład w trakcie przerwy w pracy, bądź czekania na autobus. Z pomocą na szczęście przychodzą jednak specjalne wiaty palarnie, które służą właśnie do palenia papierosów w miejscu publicznym bez obaw o „złapanie” mandatu.

Gdzie stawiane są palarnie zewnętrzne?

Palarnie zewnętrzne można coraz częściej spotkać w miejscach publicznych, to jest między innymi przy firmach, wszelkiego rodzaju korporacjach, przedsiębiorstwach, ale również i uczelniach, galeriach handlowych i tym podobne. Słowem – tam, gdzie obowiązuje zakaz palenia, czyli w miejscach publicznych. Często stawiane są również czy przystankach komunikacji miejskiej, tak aby umożliwić palaczom spokojne zapalenie papierosa, a osobom niepalącym – bezproblemowe oczekiwanie na autobus.

Coraz częściej wiaty palarnie są stawiane również między innymi przy lokalach gastronomicznych, klub, hotelach i kawiarniach.

Konstrukcje palarni zewnętrznych

Każda palarnia zewnętrzna składa się w głównej mierze z konstrukcji stalowej, bądź też stalowo-aluminiowej. Jej ściany wykonywane są ze specjalnego, wzmocnionego szkła. Oprócz tego, niektóre wiaty posiadają również hermetyczną popielniczkę, do której można wrzucić pety i strzepnąć popiół z papierosów.

Niektóre pomieszczenia tego typu posiadają specjalną wentylację, która umożliwia szybkie opróżnienie ich z dymu tytoniowego.

Z myślą o przestrzeni publicznej

Jak już wspomniano, palarnie zewnętrzne są stosowane z myślą o osobach palących i niepalących, a także zakazie palenia w miejscach publicznych. Co ciekawe jednak, są one często projektowane specjalnie pod otoczenie, co oznacza, że wyglądem przypominają budynki je otaczające. Wiaty są więc bardzo estetyczne.

Warto również nadmienić, że każda palarnia zewnętrzna to doskonały sposób na schowanie się między innymi przed deszczem oraz nadmiernymi upałami w okresie letnim, a także mrozem i śniegiem w zimie. Oznacza to więc, że zapalenie papierosa nie musi już kojarzyć się negatywnie.

Post Author: admin