Wsparcie jakości logistyki przez stosowanie opakowań na butelki do piwa

Handel piwem charakteryzuje się dużą potrzebą przewozu opakowań jednostkowych oraz zapewnienie możliwości łatwego zwrotu opakowań. W związku, że dostawa odbywa się w butelkach szklanych, to wymagana jest szczególna ochrona piwa podczas transportu. Nieodzownym artykułem w takich działaniach logistycznych jest dobrze zaprojektowana skrzynka na piwo.

Szybkość pakowania i przygotowywania dostaw

Krata piwa jest podstawowym opakowaniem zbiorczym, które ułatwia przenoszenie piwa i tworzenie dostaw składających się z różnych marek piwa. Szybkość ustawiania skrzynek na palecie przekłada się skrócenie czasu kompletowania i realizacji zamówień. Standaryzacja skrzynek ułatwia sprawdzanie ilości towary przewożonego i wydawanego do punktów handlowych.

Bezpieczeństwo i wygoda prowadzenia dostaw w opakowaniach zbiorczych

Ochrona opakowań szklanych przed uszkodzeniami wymaga, aby krata piwa była odporna na wszystkie czynniki, które mogą zdarzyć się w transporcie. Materiał, z jakiego jest ona wykonana, powinien być odporny na zużycie i eksploatację. Odpowiednia miejsca przeznaczonego na każdą butelkę zmniejsza skalę potłuczonego piwa w dostawach. System zakładek i wpustów pozwala na stabilne ustawianie skrzynek w kilku poziomach. W ten sposób zwiększa się wygoda podczas przenoszenia i przewożenia tak zabezpieczonego piwa. Krata piwa posiada uchwyty, aby bezpiecznie podnosić każde opakowanie. Boczne uchwyty zapewniają ergonomiczny i pewny sposób trzymania skrzynek.

Magazynowanie i zwrot opakowań zwrotnych

Ważne, aby piwo podczas składowania również miały zapewnione odpowiednie warunki. Bezpieczeństwo zapewnia skrzynka na piwo. W zależności od etapu chronią one pełne i puste opakowania pochodzące ze zwrotu. Krata piwa ułatwia zachowanie porządku na magazynie i szybkiej identyfikacji producenta i rodzaju piwa. Opakowania ochronne zmniejszają poziom ryzyka strat wynikających z niewłaściwego magazynowania. Szczególnie ważne jest to w procesie zwrotu opakowań wielokrotnego użytku. W ten sposób będą one mogły być wykorzystane wielokrotnie przez producenta piwa.

Opakowanie w postaci skrzynek na piwo poprawiają efektywność przewożenia magazynowania piwa. Szklane butelki mogą być w tym wypadku należycie chronione, aby wykorzystać zalety tego materiału. Nowe pojemniki ułatwiają przewożenie butelek o różnej pojemności.

Post Author: admin