Co zrobić, jeśli potrzebujesz pomocy prawnej we Włoszech?

Coraz więcej Polaków mieszka na terenie Unii Europejskiej, w tym na terenie Włoch. Bardzo często jeździmy też tam na wakacje. Italia to ulubione kierunki katolików, chcących zobaczyć papieża, miłośników szusowania po alpejskich stokach oraz wielbicieli starożytnych zabytków. Może się jednak okazać, że z jakiegoś powodu będziemy wtedy potrzebowali pomocy prawnej. Polski adwokat we Włoszech – jak go znaleźć?

Polski prawnik we Włoszech – ile kosztuje?

Jeśli nie znamy perfekcyjnie języka włoskiego, tłumaczenie trudnego, specjalistycznego języka może sprawić nam ogromną trudność. W takich sytuacjach przyda nam się Prawnik z językiem włoskim. Najlepiej, jeśli będzie to Polak pracujący we Włoszech, wtedy pokona on barierę językową i będzie w stanie pomóc w czekającym nas procesie, bądź przetłumaczeniu trudnego, prawniczego pisma. Dobrze, w takim razie samo nasuwa się pytanie, ile kosztuje polski adwokat we Włoszech? Niestety, jak w każdym kraju Unii Europejskiej, za taką usługę trzeba słono zapłacić, nawet kilkadziesiąt euro za poradę.

Prawnik z językiem włoskim – za darmo?

We Włoszech istnieje możliwość uzyskania też bezpłatnej pomocy prawnej. Według włoskiej konstytucji mają do tego prawo wszyscy mieszkający w Italii, bez względu na rasę, płeć, czy obywatelstwo. To niezwykle ważny zapis, gdyż oznacza on, że taką ochroną objęci są również cudzoziemcy (nawet ci przebywający w kraju nielegalnie). Co prawda, konieczne jest uiszczenie opłaty za swojego adwokata, jeśli jednak dochody nie przekraczają określonej kwoty ujętej w ustawie, można ubiegać się o zwrot kosztów.

Polski prawnik we Włoszech – jak go znaleźć?

Na terenie całych Włoch mieszkają Polacy będący prawnikami. By ich znaleźć, najlepiej jest przeszukać odpowiednie strony Internetowe (Polskie kancelarie chwalą się znajomością języka i prawa włoskiego). Zawsze warto też przeszukać odpowiednie fora internetowe, gdzie można uzyskać numery telefonów i nazwiska polecanych przez innych klientów, adwokatów. Jeśli jednak wszystkie te drogi zawiodą, Polacy mieszkający we Włoszech, bądź będący tam w celach turystycznych, rodzinnych bądź służbowych, mogą udać się do polskiego konsulatu. Tam na pewno otrzymają pomoc w znalezieniu prawnika, który zajmie się ich sprawą.

Post Author: admin