Czy księgowość online dla firm to dobre rozwiązanie?

Wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą decyduje się na współpracę z biurem księgowym. Biura takie przejmują na siebie obowiązek prowadzenia księgowości firm, co ma oczywiście niemałe zalety. Coraz częściej jednak pojawiają się firmy prowadzące księgowość online. Czy warto z nich skorzystać?

Czym się różni księgowość tradycyjna od księgowości online?

Księgowość tradycyjna to taki model, w którym wszelkie dokumenty i informacje, które niezbędne są do jej prowadzenia muszą być dostarczone do biura, w którym zajmuje się nimi specjalista. Tak na przykład biuro księgowe w Katowicach współpracując z dowolną firmą prowadzi księgowość na podstawie dostarczonych przez nią dokumentów.

W modelu księgowości online może być nieco inaczej. Najczęściej jest to połączenie samodzielnego prowadzenia księgowości z odpowiednim oprogramowaniem komputerowym i pomocą specjalistów, którzy interweniują w różnych sytuacjach. Zaletą biura księgowego w Katowicach działającego online jest możliwość obsługi firm działających w dowolnym miejscu w kraju.

Księgowość online – nowoczesne rozwiązanie dla firm

Biuro księgowe w Katowicach może obsługiwać na przykład firmy z Rzeszowa, Warszawy, czy dowolnego innego miasta i odległość nie ma tu większego znaczenia – wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Wykupienie usług takiego biura wiąże się najczęściej z dostarczeniem przez nie odpowiedniego oprogramowania wspierającego działanie firmy.

Oprogramowanie dostarczane przez biuro nie musi się wiązać tylko i wyłącznie z księgowością. Bardzo popularne jest na przykład korzystanie z pomagających w zarządzaniu firmą programów CRM, czy programów służących do fakturowania. Jeżeli oprogramowanie komputerowe staje się niewystarczające, do akcji wkraczają działający zdalnie specjaliści.

Zalety księgowości online

Wielką zaletą prowadzenia księgowości online jest przede wszystkim cena. Tego rodzaju biura mogą oferować swoje usługi w cenach mocno konkurencyjnych w porównaniu z biurami tradycyjnymi.

Inną bardzo ważną zaletą jest możliwość skorzystania z oprogramowania, które w realny sposób wspiera działanie przedsiębiorstwa. Dzięki temu osoby prowadzące działalność mogą skupić się na tym co w niej najważniejsze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że korzystanie na takich zasadach ze współpracy z biurem księgowym online może być o wiele bardziej opłacalne niż samodzielny zakup oprogramowania.

Post Author: admin