Dlaczego nie warto stronić od wizyt w kancelarii notarialnej?

Kancelaria notarialna nie jest już jednym z tych podmiotów, których sam fakt istnienia wywołuje niepokój. Jednocześnie nie oznacza to wcale, że osoby fizyczne odwiedzają ją tak często, jak powinny. Dlaczego warto więc odwiedzić notariusza i co można zyskać nawiązując z nim kontakt?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Choć często powtarza się, że nieznajomość prawa szkodzi, wiele osób nadal ma nadzieję, że ich podstawowa wiedza wystarczy, aby poradzić sobie w życiu. Dziś takie przekonanie jest dodatkowo wzmacniane poprzez dostęp do wielu źródeł informacji. Teoretycznie, bardzo łatwo jest znaleźć informacje na temat zagadnienia prawnego, które nas interesuje. W praktyce jednak informacje te są często nieaktualne i niepełne. O tym, z jak dużym niebezpieczeństwem się to wiąże, wiele osób przekonuje się dopiero po pewnym czasie. Nagle okazuje się, że testament nie jest ważny, umowa wynajmu nie daje żadnych praw, a osoba, która kupiła od nas samochód zaczyna domagać się korzyści, których, w naszym przekonaniu, nie powinna mieć. Wizyta u notariusza może rozwiązać już istniejące problemy, regularny kontakt z kancelarią notarialną jest jednak zalecany także wtedy, gdy nie ma mowy jeszcze o żadnych nieprzyjemnościach. Wiele decyzji nie ma przecież znaczenia w świetle prawa, jeśli nie usankcjonuje ich podpis złożony przez notariusza. Nie brakuje i takich, które można podjąć samodzielnie, dzięki poradzie, której udziela kancelaria prawna można jednak lepiej zrozumieć jej konsekwencje.

Po drugie – komfort

Korzystanie z profesjonalnego wsparcia notariusza pozwala z większym optymizmem spoglądać w przyszłość bez względu na to, czy jest się osobą fizyczną, czy też osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Choć pracownicy kancelarii notarialnych są kojarzeni z osobami, które świadczą bardzo konkretną pomoc, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby konsultować z nimi posunięcia z wyprzedzeniem. Przydaje się to zwłaszcza w obliczu zawiłości przepisów prawa spadkowego. Notariusz nie jest osobą, która podejmie decyzję za nas, może jednak spróbować naświetlić nam zarówno związane z nią wady, jak i zalety. Nie brakuje osób już po wizycie w kancelarii modyfikujących swoje plany właśnie dlatego, że uświadomiły sobie ich niedociągnięcia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony notariusz-bydgoszcz.com.pl.

Post Author: admin