Dlaczego warto stosować kontenery IBC?

Kontener IBC to powszechnie stosowane rozwiązanie w niemal wszystkich nowoczesnych przedsiębiorstwach. Zwykle dotyczy to branż związanych z handlem bądź przemysłem, choć oczywiście nie tylko. Jakie są największe zalety IBC kontenerów?

Funkcjonalność

Mówiąc o kontenerach IBC mamy na myśli praktyczne, plastikowe zbiorniki, przystosowane do przewozu rozmaitych substancji. Pojemniki te można wygodnie ustawiać na paletach, transportować, wykorzystywać w halach produkcyjnych, fabrykach przemysłowych, magazynach. Ich zastosowanie jest dość szerokie, stąd też tak duża popularność tego rodzaju zbiorników. IBC kontener to opcja niezwykle funkcjonalna, a do tego trwała i solidnie wykonana. Powierzchnia pojemnika umożliwia naklejenie logo lub nazwy firmy, jak również informacji dotyczących towaru, który znajduje się wewnątrz.

Bezpieczeństwo

Kontenery IBC wykonywane są z bardzo odpornych materiałów, które dobrze sprawują się w rozmaitych środowiskach i warunkach. Ponadto tworzywo to pozostaje bez wpływu na umieszczony w nim płyn. Transport cieczy w kontenerach IBC przebiega nie tylko sprawnie, ale także bezpiecznie. Zbiorniki są plombowane, przez co nie ma możliwości, by w ich wnętrzu znalazło się coś nieodpowiedniego. Dzięki solidnemu, szczelnemu zamknięciu oraz ustawieniu kontenera na palecie przewożona ciecz jest nie tylko świetnie zabezpieczona, nie wylewa się ani nie zmienia swych właściwości, ale ponadto zachowane są także wszelkie standardy higieniczne. IBC kontener jest także produktem przyjaznym środowisku. Na dodatek łatwo jest go umyć i dokładnie wysuszyć.

Ekonomiczność

Jeśli chodzi o kontener IBC wymiary bywają bardzo różne – często mają ponad metr wysokości i szerokości. Ogromnym atutem zbiorników jest jednak możliwość ich szybkiego, bezproblemowego składania. W czasie, gdy pojemnik taki jest pusty, wystarczy go złożyć, zmniejszając jego wymiary niekiedy nawet o połowę. Nietrudno zauważyć więc, że daje to szansę znacznego ograniczenia nie tylko przestrzeni w ciężarówce, hali czy magazynie, ale również ucięcia kosztów związanych z przechowywaniem i transportowaniem zbiorników. Trzeba zatem pamiętać, że wybierając kontener IBC wymiary i pojemność to jeden z głównych parametrów, który należy wziąć pod uwagę. Paletopojemnik do przewozu płynu jest także ekonomicznym rozwiązaniem z innego powodu – jego obsługa jest prosta i łatwa, przez co zadaniem tym może zająć się nawet jeden pracownik. Bardzo redukuje to koszty związane z pracą.

Post Author: admin