Druk sublimacyjny gwarancją udanej reklamy

Specjaliści od marketingu od lat wytrwale pracują nad wymyślaniem coraz nowszych i bardziej skutecznych technik promocji. Reklama już dawno przestała być przekazywana jedynie za pośrednictwem telewizji, radia czy ulicznych bannerów – obecnie stanowi ona praktyczny element codzienności – niekiedy bardzo lubiany lub w pewien sposób kultowy.

Marketing praktyczny

Przeciętny współczesny klient nie jest zainteresowany przedmiotami, których nie może bezpośrednio wykorzystać. Stąd też powoli do lamusa odchodzą smycze czy breloczki, których popularność przeminęła już dość dawno. Obecnie triumfy w tym względzie święcą nadruki na tkaninach i artykułach biurowych. Co ciekawe wiele znanych marek odzieżowych posiada ubrania opatrzone logiem w normalnym asortymencie sklepu, lansując pogląd, że noszenie takiej odzieży stanowi o pewnym statusie konsumenta, w rzeczywistości będąc też doskonałą reklamą marki.

Aby pokazać się z dobrej strony, firmy są w stanie zainwestować znaczne kwoty w nadruki dobrej jakości, które przetrwają dość dużą liczbę prań. Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod nanoszenia obrazów i napisów na materiały są nadruki sublimacyjne.

Na czym polega druk techniką sublimacyjną?

Sublimacja jest pojęciem, z którym stykamy się już w szkole podstawowej – jest to jedna z przemian fazowych, która polega na przejściu ciała ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. To właśnie za pośrednictwem tej przemiany powstają obecnie najbardziej trwałe nadruki na tkaninach poliestrowych.

Proces drukowania rozpoczyna się od naniesienia żądanego obrazu na specjalny papier przy pomocy drukarki atramentowej. Sublimacja zachodzi dopiero później – w specjalistycznej prasie, gdzie panują odpowiednie warunki temperatury i ciśnienia, umożliwiające sublimacyjne wnikanie atramentu w zadrukowywany materiał. Dogłębne wnikanie nadruku w tkaninę jest czynnikiem decydującym o tym, że druk techniką sublimacyjną odznacza się tak dużą trwałością.

Nadruki sublimacyjne nie tylko na tkaninach

Opisana powyżej technika tworzenia nadruków stosowana jest oczywiście nie tylko do celów marketingowych – jest to obecnie powszechna metoda nakładania wzorów na odzież dostępną w sklepach. Druk sublimacyjny stosować można ponadto nie tylko na tkaninach, ale także innych materiałach odpornych na warunki panujące w prasie termotransferowej. Stąd też z drukami tego typu opatrzone mogą być też kubki, różnego rodzaju plakietki czy plastikowe etui na telefony.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Kincaid – sublimacja i drum w pełnym wymiarze.

Post Author: admin