Jak powinno się pakować przesyłki?

Wysyłanie paczek w ciągu ostatnich lat zyskało na popularności. Najprawdopodobniej wiąże się to z dużą dostępnością paczkomatów i niewygórowaną ceną usług kurierskich. Aby jednak paczka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy ją odpowiednio zapakować. Jak się za to zabrać?

Dostosowanie opakowania do zawartości

Przede wszystkim należy dostosować rodzaj opakowania, w którym znajdzie się przesyłka, do jej zawartości. Rzeczy lekkie i niepodatne na uszkodzenia spokojnie można zapakować w kilka warstw folii albo nawet w samą kopertę foliową dostarczoną przez kuriera. Do takich rzeczy należą na przykład ubrania.

Dużą ilość niewielkich przedmiotów, książki i rzeczy narażone na uszkodzenie mechaniczne w czasie transportu najlepiej jest odpowiednio zabezpieczyć i umieścić w kartonie. Przesyłki bardzo ciężkie najczęściej transportuje się we wzmocnionych kartonach albo na paletach. Warto jednak pamiętać, że za takie paczki najczęściej zapłacimy dodatkowo i nie każda firma kurierska je obsługuje.

Jak układać rzeczy w paczce?

Pakowanie przesyłek w taki sposób, żeby wszystko dotarło bezpiecznie, a jednocześnie tak, by w małej paczce zmieściło się jak najwięcej, to prawdziwa sztuka. Ważną zasadą jest to, że w kartonie nie powinno być wolnego miejsca. Najlepiej jest wziąć pudełko odrobinę za duże i przestrzeń pozostałą po zapakowaniu przesyłek wypełnić odpowiednim wypełniaczem.

Jako wypełniacz sprawdzają się pocięte tektury i gazety. Dostępne są również profesjonalne wypełniacze z pianki. Świetnie sprawdza się styropian. Delikatne, wartościowe przedmioty warto dodatkowo zabezpieczyć każdy z osobna kilkoma warstwami folii bąbelkowej.

Jak dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę?

Na tym pakowanie przesyłek mogłoby się skończyć, jednak czasem warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Sensownym pomysłem jest na przykład owinięcie kartonu folią stretch, dzięki czemu nie będzie narażony na działanie wilgoci.

Warto pamiętać również o specjalnych naklejkach, które informują, chociażby o tym, że wewnątrz pudła znajduje się wrażliwa zawartość i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Naklejki takie umieścić należy z każdej strony paczki.

Post Author: admin