Jak wybrać biuro księgowe w Katowicach?

Bardzo istotnym krokiem jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej jest wybranie biura rachunkowego, a także księgowej, która będzie musiała przejąć na siebie wszystkie obowiązki zarówno z wyliczeniem podatków, jak i wysyłką deklaracji podatkowych. Jakie aspekty należy zatem wziąć pod uwagę wybierając biuro księgowe w Katowicach?

Jaki zakres usług oferuje biuro księgowe w Katowicach?

Niektóre biura rachunkowe oferują swoim klientom tylko i wyłącznie wyliczenie podatków, a także wysyłkę deklaracji. Za każdą konsultację przedsiębiorca musi w takich biurach dodatkowo zapłacić. Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w biznesie muszą mieć świadomość, że w początkowym etapie prowadzenia firmy dodatkowe konsultacje są bardzo cenne. Z kolei inne biura rachunkowe pomagają również przedsiębiorcy przygotowywać wszelką dokumentację. Należy do niej zaliczyć m.in. umowy pożyczki, umowy z pracownikami

Jak często biuro księgowe w Katowicach będzie się kontaktowało z przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcy, którzy rozliczają się kwartalnie z VAT czy wpłacają kwartalnie zaliczki na podatek dochodowy muszą mieć świadomość, że część biur rachunkowych wysyła podsumowanie dopiero pod koniec danego kwartału. Z kolei inne biura wyślą wszelkie potrzebne informacje już po zamknięciu miesiąca. Właściciel firmy będzie miał wtedy odpowiedni czas nie tylko na przemyślenie zakupów, ale również na rozsądne powiększenie swoich kosztów.

Czy jest możliwość wystawienia faktury online?

Część biur rachunkowych daje swoim klientom dostęp do specjalnych portali za pomocą których jest możliwość wystawienia faktur sprzedażowych. Funkcjonują na rynku również biura księgowe, które wystawiają fakturę za przedsiębiorcę.

Jak będą wyglądały relacje interpersonalne z biurem księgowym?

Podejmując decyzję o wyborze biura księgowego należy wziąć pod uwagę również bardzo istotny aspekt jakim są relacje interpersonalne. Księgowy powinien być bowiem partnerem danej firmy przynajmniej na kilka lat. Należy mieć z taką osobą bardzo bliskie relacje, ponieważ bardzo dobrze zna ona firmę, którą prowadzi. Przedsiębiorca powinien mieć zaufanie do swojego księgowego. Rekomendowane jest dokładne sprawdzenie czy księgowy jest człowiekiem poukładanym i konkretnym. Warto także zorientować się czy mówi w zrozumiały sposób, a nie cytuje numery ustaw i paragrafy.

Post Author: admin