Kiedy można wystawić fakturę uproszczoną?

I choć możliwość wystawiania przed przedsiębiorców faktur uproszczonych istnieje już od kilku lat, to jednak nie każdy wie, jak takie faktury powinny wyglądać, co muszą zawierać i przy jakich transakcjach można je wystawić. Poniżej wyjaśnione zostały więc kwestię dotyczące faktury uproszczonej. Warto się z nimi zapoznać, gdyż ten dokument może znacznie usprawnić pracę zarówno samych przedsiębiorcom, jak i organom ich kontrolującym.

Faktura uproszczona wzór – gdzie go znaleźć?

Na rozmaitych forach internetowych, na portalach społecznościowych każdego dnia pojawiają się pytania osób rozpoczynających działalność, gdzie jest dostępna Faktura uproszczona wzór. Nie zawsze jednak warto korzystać z nieznanych źródeł, tylko najpierw najlepiej sprawdzić przepisy, by mieć pewność, czy dana firma rzeczywiście może takimi dokumentami się posługiwać.

Faktura uproszczona nie może bowiem opiewać na kwotę większą niż 450 zł brutto. Dodatkowo, powinna zawierać ona określone dane dotyczące transakcji, jak i samego podatnika. Od standardowej faktury VAT różni się ona tym, iż nie musi zawierać takich danych jak np.: imię i nazwisko nabywcy towarów lub usług, adresu nabywcy, ilości dostarczonych towarów oraz zakresu wykonanych usług, ceny jednostkowej towaru, stawki podatku itp.

Podstawowe informacje

Jak sama nazwa wskazuje faktura ta ma ułatwić pracę osobie, która ją wystawia, jak i organowi kontrolującemu, dlatego też powinna zawierać to, co jest niezbędne, czyli dane takie jak: datę wystawienia faktury, numer faktury (wpisany do rejestru faktur), numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany dla podatku, datę przekazania towaru lub datę wykonania usługi, rodzaj towaru lub nazwę wykonania usługi, ustaloną kwotę, która zostanie przekazana sprzedawcy.

Warto dodać, że tego rodzaju faktury można wystawiać nabywcom zakupującym towary lub usługi z naszego kraju. Paragon. który zawiera NIP nabywcy jest określany również fakturą uproszczoną. Nie można takiego dokumentu wystawić osobie, która przebywa w innym kraju Unii Europejskiej.

Post Author: admin