Kiedy warto uczyć się języka angielskiego samodzielnie?

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego to trafna decyzja. Dzięki znajomości języka można zwiedzać świat, poszukać interesującej i dobrze płatnej pracy czy poznać ciekawych ludzi. Jak samemu uczyć się języka angielskiego?

Zalety samodzielnej nauki angielskiego

Nauka języka musi być systematyczną pracą. Pójście na kursy językowe dla wielu osób jest trudne do wykonania. Nienormowany czas pracy, późne godziny powrotów do domu czy konieczność opieki nad dziećmi wyklucza możliwość uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach.

Język angielski jest bardzo popularny. Dzięki temu można znaleźć wiele zajęć prowadzonych w internecie. Nauka słówek czy poznanie konstrukcji gramatycznych nie jest problemem. Znalezienie programu do nauki języka angielskiego nie będzie trudne. Jest ich bardzo dużo i dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć to, co mu się podoba.

Niezaprzeczalną zaletą samodzielnej nauki jest możliwość dostosowania czasu nauki do swoich możliwości. Wieczorna praca po kilka minut dziennie nie jest problemem. Warto pamiętać, że dzięki nauce w domu można zaoszczędzić czas, który trzeba poświęcić na dojazdy.

Samodzielna nauka to również ograniczenie kosztów, co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Wady samodzielnej nauki języka angielskiego

Język angielski to nie łacina, w której wystarczy na pamięć wykuć słówka i kilka sentencji, by móc powiedzieć, że się go zna. Język angielski jest przydatny tylko wtedy, gdy umiemy się nim swobodnie posługiwać.

Samodzielna nauka jest dużym wyzwaniem. Nie tylko trzeba umieć się zmobilizować do systematycznej pracy, ale przede wszystkim trzeba mieć partnera, z którym można prowadzić konwersacje.

Kursy językowe to szansa na pomoc nauczyciela i jednocześnie spotkania z innymi osobami o podobnych umiejętnościach językowych. Konwersacje są najważniejszym elementem nauki języka obcego. Ucząc się samodzielnie, warto poszukać kogoś z kim można porozmawiać.

Internet to kopalnia możliwości. Ucząc się języka angielskiego warto poszukać kogoś z kim można trenować swobodne wypowiadanie się. Nie są to tanie zajęcia. Warto poszukać osoby, która chce nauczyć się języka polskiego i w zamian będzie pomagała w nauce języka angielskiego. Nie jest to łatwe zadanie, ale możliwe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Post Author: admin