Księgowość tradycyjna czy internetowa?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością rozliczeń z Urzędem Skarbowym, prowadzeniem polityki płacowo-kadrowej, czy składaniem deklaracji do Gus-u. Od kilku lat popularne są internetowe biura rachunkowe, czy jest to dobre rozwiązanie, czy korzystniej jest współpracować tradycyjnym biurem rachunkowym?

Tradycyjnie, czy zdalnie?

Konieczność składania deklaracji podatkowych, czy Vat oraz kontaktów z Zus- em jest kolejnym obciążeniem dla przedsiębiorcy, który musi mieć wiedzę, by samodzielnie prowadzić księgowość bądź zatrudnić biuro rachunkowe. I tu rodzi się pytanie, czy zatrudnić tradycyjne biuro rachunkowe , czy może skorzystać z usług księgowości internetowej?

Biuro rachunkowe tradycyjne – zalety oraz wady

Zatrudnienie biura rachunkowego z Katowic, które pracuje w tradycyjny sposób daje szansę na kontakt z księgowym, który jest niezbędny, by uzyskać poradę w trudnej, podbramkowej sytuacji. I to jest zasadnicza różnica między rozwiązaniem tradycyjnym, a zdalnym prowadzeniem księgowości.

Biura rachunkowe z Katowic nie tylko zajmują się fakturowaniem oraz składaniem deklaracji podatkowych. Dobre biuro rachunkowe służy przede wszystkim doradztwem oraz pomaga rozstrzygnąć problemy, które pojawiają się na bieżąco w trakcie prowadzenia każdego rodzaju działalności gospodarczej.

Biura rachunkowe z Katowic dbają o to, by każdy z księgowych posiadał odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Dzięki takiemu podejściu księgowy jest w stanie pomóc przedsiębiorcy w zdobyciu kredytu bankowego, czy dofinansowania ze środków unijnych, które pomogą w rozwoju firmy.

Ważnym elementem współpracy między księgowym a klientem jest możliwość reprezentowania przedsiębiorcy przed urzędami państwowymi. Nie każdy przedsiębiorca czuje się swobodnie w Urzędzie Skarbowym, czy Zus-ie. Biura rachunkowe z Katowic, które posiadają duże doświadczenie zupełnie inaczej radzą sobie z takimi wyzwaniami niż niedoświadczony przedsiębiorca.

Internetowe biuro rachunkowe – zalety oraz wady

Największą zaleta internetowej księgowości jest jej niski koszt. Księgowość internetowa jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, który ma pewne pojęcie o zasadach księgowości. Na pewno dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z prowadzeniem działalności będzie to trudne zadanie.

Największym minusem usług internetowych jest pozostawienie przedsiębiorcy samego, gdy pojawią się problemy. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Brak doradztwa oraz wsparcia jest najbardziej uciążliwe we współpracy z internetowa platformą do księgowości.

Post Author: admin