Mity na temat biura księgowego w Katowicach

Dzisiaj niestety każdy w internecie czy w innym miejscu może wypowiedzieć i umieścić praktycznie każdą opinię. Potem zaś często jest tak, że w takie zupełnie niesprawdzone opinie jakimś cudem wierzymy. Takie opinie niestety krążą także o biurach księgowych w Katowicach. Jak dokładniej przedstawiają się takie mity?

Mit numer 1 – nie ma znaczenia, jakie biuro księgowe w Katowicach się wybierze

No właśnie to jest bardzo często powtarzany mit. Wiele osób sądzi, szczególnie jeśli prowadzą małą firmę albo jednoosobową działalność gospodarczą, że nie ma żadnej różnicy, jakie biuro księgowe w Katowicach zostanie przez nich wybrane, ponieważ przecież nie są dużą korporacją i nie potrzebne są tu jakoś bardzo wykwalifikowane usługi.

Prawda jednak wygląda nieco inaczej. Dobry księgowy nie tylko nie popełni żadnego błędu – co jest naprawdę bardzo ważne i w zasadzie to rzadko się zdarza- ale również pomoże nam, doradzi, jakie rozliczenie najlepiej wybrać, jak najlepiej rozpisać niektóre wydatki itp. Słowem dobre biuro księgowe w Katowicach pozwoli nam naprawdę wiele zaoszczędzić i zdejmie z naszych barków wiele trudnych i nudnych obowiązków.

Mit numer 2 – księgowość online jest bez sensu

Nie do końca. Niektóre biura księgowe w Katowicach działają dzisiaj wyłącznie online, rozliczając wszelkie faktury, pensje, umowy itp. Niektórym firmom oraz ich właścicielom to pasuje. Kiedy taka forma usług będzie całkiem polecana?

Otóż właściciele niektórych firm całkiem nieźle znają się na księgowości albo też nie posiadają specjalnie dużych transakcji. Wówczas bardziej opłaca im się księgowość online, która jest zdecydowanie tańsza, zaś doradztwo jest im niepotrzebne.

Mit numer 3 – biura księgowe jedynie rozliczają rachunki i faktury

Panuje też ogólne przekonanie, że biura księgowe w Katowicach zajmują się jedynie czystymi cyferkami, że nic innego nie wchodzi tu w grę. Tak jednak do końca w zasadzie nie jest.

Oczywiście biura księgowe w zasadzie są nam potrzebne po to, aby wszystko uporządkować i policzyć – aby prowadzić rozliczenia podatków, prowadzić książkę przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe itp. Warto jednak dodać, że niektóre biura księgowe w Katowicach zajmują się także nieco inną działalnością. Mianowicie prowadzą raporty finansowe dotyczące firmy, doradzają w zakresie finansów i rozporządzania nimi np. lokat, czy też generalnie monitorują stan finansowy firmy, co pomaga nam umocnić pozycję firmy.

Post Author: admin