Moda na druk fleksograficzny

Fleksografia jest doskonałym wyborem dla tych osób, które poszukują niezawodnego druku wypukłego. W dużej mierze to właśnie dzięki tej nietypowej technice, można uzyskać satysfakcjonujący efekt bez potrzeby wydawania większych pieniędzy.

Czym charakteryzuje się druk fleksograficzny?

Elastyczne formy drukarskie i specjalne ciekłe farby szybkoschnące pozwalają uzyskać wysokiej jakości wydruki. Druk fleksograficzny z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność, dlatego też wykorzystywany jest przez coraz więcej osób. W dzisiejszych czasach z technologii tej korzysta głównie branża spożywcza, która musi zadbać nie tylko o elegancki design swoich opakowań, ale również o skuteczną reklamę.

Druk fleksograficzny to nic innego jak popularna forma druku gumowego, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w XIX wieku. Pierwotnie technologia ta wykorzystywana była jedynie do produkcji opakowań produktów niskogatunkowych. Dzięki olbrzymiemu rozwojowi nowoczesnych technologii popularny druk flexo znacząco zyskał na jakości, dlatego też jego zastosowanie znacząco wzrosło. W chwili obecnej fleksograficzny druk wykorzystywany jest do realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych projektów.

Boom na nowoczesne maszyny do druku flekso

Jak wspomniano powyżej druk fleksograficzny zdobywa coraz większą popularność, dlatego też coraz więcej drukarni inwestuje w profesjonalne maszyny do druku flekso. Olbrzymie zainteresowaniem maszynami tego typu wynika w dużej mierze z tego, że druk flekso jest bardzo uniwersalny, dlatego też drukarnie mogą liczyć na wiele zleceń.

Bardzo dużym atutem nowoczesnych maszyn do druku fleksograficznego jest również to, że bez żadnego większego problemu można szybko doinstalować do nich kolejne jednostki drukujące, które opierają się na zupełnie innych technologiach. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że druk flekso można połączyć na przykład z drukiem wklęsłym albo sitodrukiem.

Większość drukarni wyposaża swoje maszyny w dodatkowe funkcje do de- i relaminacji. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwy jest między innymi druk wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych. Wielozadaniowe maszyny są jedną z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

Post Author: admin