Na co zwrócić uwagę wybierając księgowego?

Prowadzenie działalności gospodarczej to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Bardzo często otwierając działalność gospodarczą tak bardzo jesteśmy zaaferowani tym, co dzieje się w naszym życiu, że nie starcza nam czasu, i przede wszystkim wiedzy, na zajęcie się organizacyjną stroną biznesu. To jest moment, w którym każdy przedsiębiorca musi sobie uświadomić, że potrzebuje biura rachunkowego.

Księgowy, księgowemu nierówny

Od 2014 roku, czyli od momentu uwolnienia zawodu księgowego, właściwie każdy, kto posiada zdolność do czynności prawnych, nie był karany za przestępstwa gospodarcze lub związane z księgowością ma możliwość założenia biura rachunkowego. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić jest posiadanie ubezpieczenia OC.

Czy warto pracować z takim biurem rachunkowym? Certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych nie daje gwarancji, że trafiliśmy na najlepszego księgowego, z którym współpraca będzie układała się bez zarzutu. Jest to jednak znak, że księgowy posiada wiedzę i doświadczenie.

Księgowość w Katowicach, gdzie przykłada się wagę do wiedzy księgowego dba, by księgowi nieustanie podnosili swoje kwalifikacje i doskonalili umiejętności. Dobry księgowy musi znać przepisy, swobodnie poruszać się po Urzędzie Skarbowym, ZUS–ie, czy GUS–ie.

Na co może liczyć przedsiębiorca?

Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym warto na wstępie ustalić jakie usługi oferuje nam księgowość w Katowicach. Podstawowe pytania, które powinnyśmy zadać księgowości w Katowicach to sposób kontaktu biura z przedsiębiorcą, cena usługi i co wchodzi w jej skład. Czy cena usługi obejmuje reprezentowanie przedsiębiorcy przed odpowiednimi urzędami, czy dotyczy tylko księgowania faktur, rozliczenia podatku dochodowego i podatku Vat?

W trakcie prowadzenia działalności prawdo podobnie będziemy starać się o dotacje, czy dofinansowania. Ważne jest dla przedsiębiorcy, czy księgowość w Katowicach jest w stanie pomóc w takich staraniach, a następnie rozliczyć dotację. No i oczywiście jakie będą tego koszty.

Nić porozumienia

Na koniec pozostaje jeszcze jedno pytanie jakie powinien zadać sobie przedsiębiorca decydując się na rozpoczęcie współpracy z księgowością w Katowicach. Jak dobrze rozumiesz się z księgowym, który bezpośrednio będzie obsługiwał Twoja firmę?

Nić porozumienia między księgowym, a przedsiębiorcą to podstawa udanej współpracy. Praca z księgowym polega na ciągłym kontakcie, rozmowach, prostowaniu ewentualnych błędów. Księgowy musi mówić zrozumiałym dla przedsiębiorcy językiem, jeżeli nie są w stanie dojść do porozumienia taka współpraca nie może się udać.

Post Author: admin