Na czym polega przygoda z Instagramem?

Tato, co to jest Instagram? Gdyby takie pytanie padło z ust kilkuletniego dziecka, to najłatwiej udzielić mu następującej odpowiedzi: to takie miejsce w internecie, gdzie ludzie pokazują swoje zdjęcia innym osobom. Ale aby to zrobić, muszą mieć smartfona.

Oglądanie i obserwowanie osób z całego świata!

Instagram co to jest? Na tak sformułowane pytanie można udzielić także innego wyjaśnienia. To aplikacja, która swoją popularność zawdzięcza budowaniu więzi społecznościowej z osobami mieszkającymi w każdym zakątku planety Ziemia.

Obserwując ludzi i będąc przez nich obserwowanym, można dzielić się swoją pasją. To właśnie hobby zjednuje ludzi i sprawia, że mimo różnic kulturowych, stają się oni wielką „rodziną”. Na Instagramie można oczywiście również reklamować swojego bloga lub biznes, a więc budować konkretną markę.

Jakie zdjęcia najlepiej publikować?

Instagram co to? To już wiadomo. Teraz skupmy się na zdjęciach. Aby mieć sporo lajków i kolejnych followersów, trzeba wrzucać zdjęcia dość regularnie. Ma to znaczenie, jeżeli chce się być cały czas na topie. Najlepiej publikować maksymalnie kilka fotografii na dzień. Chodzi o to, by dawkować „napięcie” jak w filmach. Wzbudzać coraz większe zainteresowanie i pozytywne wrażenie.

Zdjęcia muszą mieć określony styl i dotyczyć ściśle określonej tematyki. Przysłowiowy „groch z kapustą” nie ma sensu. Jeśli krajobrazy, to tylko one. Jeżeli wysportowane ciało, to jedynie ono niech stanowi główny wątek (razem ze zdrowym żywieniem itp.). Tylko tak można uzyskać popularność, choć czasem robi się to kosztem realnych i pozytywnych relacji z bliskimi osobami (co świetnie pokazano w filmie pt. „Sweat”).

Bez hasztagów nie ma sukcesu!

Sam dobór zdjęć i tematyki to nie wszystko. W celu zaistnienia w społeczności instagramowej, niezbędne okazują się tzw. hasztagi. Wiemy już co to jest instagram. Teraz należy wytłumaczyć, czym są owe hasztagi.

To nic innego, jak słowa kluczowe, które są zawsze poprzedzone odpowiednim znakiem (symbolem) wpisanym na klawiaturze, a więc #. Nie trzeba opisywać zdjęcie pełnymi zdaniami, wystarczą tylko hasztagi. Im jest ich więcej, tym lepiej! W ten sposób na nasz profil wejdą ludzie, których interesują podobne rzeczy.

Warto jednak poza polskimi słowami, używać także anglojęzycznych odpowiedników. To pozwoli na trafienie do jeszcze szerszego grona zalogowanych osób.

Podsumowanie

Instagram co to jest, po co to stworzono, bez sensu. Tak pomyślą zapewne starsze osoby. Cóż, świat się zmienia. Ludzie potrzebują takich przyjemnych przygód w postaci zdobywania popularności i chwalenia się własną pasją czy wyglądem. Tym bardziej że sama aplikacja jest łatwa do opanowania, więc bez problemu będzie ją obsługiwał każdy laik.

Niestety, ma swoje wady. Równie łatwo i szybko można przez nią wpaść w nałóg, czyli uzależnić się od wirtualnego świata i pokazywać się od innej strony niż w rzeczywistości. A jeśli do tego dojdzie, to ciężko wrócić do realnego życia.

Post Author: admin