Najtańsza paczka

Nadając przesyłkę zależy nam na tym, by w jak najkrótszym czasie i bez żadnych uszkodzeń dotarła ona do odbiorcy. Jednak wysyłki kurierskie mają swoją cenę. Jak uzyskać jak najlepszy stosunek jakości do ceny? Zapraszam do lektury.

Najtańsza paczka

Jeśli interesuje nas przede wszystkim najtańsza paczka, bez żadnych innych zastrzeżeń, to warto skorzystać z dostępnych obecnie w internecie porównywarek cenowych. Po wpisaniu gabarytów przesyłki kurierskiej, rodzaju przesyłanych produktów, a także innych informacji na temat przesyłki, otrzymamy w bardzo krótkim czasie ofertę wielu firm kurierskich.

Jeśli natomiast interesuje nas wysyłka większej ilości paczek kurierskich, warto zwrócić się do firmy i poprosić o indywidualną ofertę. Często jest również możliwość negocjacji ceny, szczególnie jeśli paczki kurierskie wysyłamy regularnie.

Wysyłki kurierskie – a może inaczej?

Często myśląc o wysyłce paczki przychodzi nam do głowy jedyna możliwość zrealizowania tego przedsięwzięcia tylko za pomocą firmy kurierskiej. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach mamy o wiele więcej możliwości.

Alternatywą może być na przykład Poczta Polska. Obecnie firma ta stale podnosi jakość swoich usług. Może warto zainteresować się również taką ofertą, która pod wieloma względami nie odbiega od oferty przedstawianej przez firmy kurierskie.

Paczki kurierskie można obecnie nadać on-line za pomocą paczkomatu. Po wybraniu wszystkich opcji, takich jak gabaryty, rodzaj przesyłki czy adres dostawy, drukujemy list przewozowy w postaci etykiety, którą umieszczamy na paczce. Tak przygotowaną paczkę możemy nadać na w paczkomacie, które są obecnie dostępne niemal na każdym rogu ulicy w większym mieście.

Kolejną alternatywą dla tradycyjnego kuriera są portale, gdzie prywatne osoby deklarują się, że mogą przewieźć przesyłki z punktu A do punktu B. Możliwa jest również sytuacja odwrotna – nadawca zgłasza potrzebę dostarczenia paczki w określone miejsce, natomiast inni użytkownicy zgłaszają się do wykonania zlecenia. Jest to jednak opcja raczej dla klientów indywidualnych.

Podsumowując, żeby znaleźć najtańszą możliwość nadania paczki mamy do rozważenia wiele możliwości. Niekoniecznie musimy skorzystać z usług firmy kurierskiej. Jeśli się jednak na to decydujemy, to koniecznie porównajmy ceny. Kto jak nie my sami zadbamy najlepiej o swój interes!

Post Author: admin