Noworoczne postanowienia? Dobry kalendarz ci pomoże!

Co roku obiecujemy sobie wprowadzić całą gamę zmian w swoim życiu. Większe zarobki, lepsze panowanie nad czasem, dbanie o zdrowie i piękną sylwetkę… Noworoczne postanowienia można by długo wymieniać. Jak sprawić, by na nich się nie skończyło? Notatki w kalendarzu to dobra metoda!

Postanowienia na Nowy Rok – czy w ogóle jest sens je robić?

Rzeczy, które obiecujemy sobie zmienić w życiu w Nowym Roku w teorii wyglądają imponująco. A jak jest z praktyką? Różnie. Często nie starcza nam energii, którą gromadzimy na fali przełomu jednego i drugiego roku, by zrealizować długoterminowy plan. Doszukujemy się problemów w sobie, ale jedyny problem ma związek z niewłaściwym planowaniem.

Każda rzecz, którą podzielimy na małe, łatwe do wykonania etapy, ma duże szanse się udać. I właśnie w tym może nas wesprzeć korzystanie z książkowego kalendarza (do kupienia na https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe). Postanowienia noworoczne zdecydowanie mają sens – trzeba tylko realizować je z głową!

Dobry kalendarz książkowy – pomocnik w życiowych przemianach

Jeśli chcemy się uporać z dużą liczbą złych nawyków, lub choćby z jednym, który nam przeszkadza, potrzebujemy wszelkiego możliwego wspomagania. Wszystko, co nas motywuje, przyda nam się po drodze do lepszego i ciekawszego życia. Regularne notowanie planów i pomysłów w kalendarzu, albo notowanie postępu w czymś, co zaplanowaliśmy, sprawdza się tu praktycznie za każdym razem.

Warunki są dwa. Po pierwsze musimy wybrać dobry kalendarz książkowy (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe), który będzie przyciągał naszą uwagę – to zwiększy szansę, że nie porzucimy go w kącie. Po drugie musimy go systematycznie prowadzić.

Regularne notatki w kalendarzu – dobre przyzwyczajenie

Jedyny skuteczny sposób na zbudowanie sobie nowego nawyku to powtarzanie danej czynności na tyle długo i często, że zapamiętamy ją na poziomie głębszym niż świadomy. Tak jest również z realizacją postanowień prowadzących do zmian w życiu i zastosowaniem kalendarza w tym celu.

Najważniejsze to zacząć, a potem utrzymać zwyczaj pisania o swoich planach i ich ewaluacji w kalendarzu (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe). Niektórzy naukowcy mówią, że w celu zbudowania nawyku potrzebujemy jedynie trzech-czterech tygodni. Nie ma na co czekać! Już dziś kupmy kalendarz książkowy i zacznijmy wykorzystywać go w procesie wprowadzenia zmian.

Post Author: admin