Oddłużanie – czym jest i czy warto z niego skorzystać?

Osoby będące w kiepskiej kondycji finansowej bardzo często mają problem ze spłatą bieżących zobowiązań. Sytuacja komplikuje się, kiedy dłużnicy zaciągają kolejne zobowiązania na spłatę poprzednich. W ten sposób bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, z której wydostać się nie jest wcale tak łatwo, zwłaszcza jeśli działa się w pojedynkę.

Oddłużanie – czym jest?

Oddłużanie ciężko jest jednoznacznie zdefiniować. Jest to swego rodzaju proces, do którego przystępują dłużnik z pomocą profesjonalnego doradcy. Oczywiście, proces wychodzenia z długów można rozpocząć również na własną rękę, jednak wiąże się z tym ryzyko, że sytuacja zakończy się niepowodzeniem.

Dłużnicy bardzo często oczekują rozwiązania, które pozwoli im uwolnić się od długów raz na zawsze. Nie zdają sobie sprawy z tego, że wychodzenie ze spirali zadłużenia to proces, z który musi trochę potrwać. Profesjonalna pomoc dla zadłużonych zazwyczaj dzieli się na kilka etapów które wymagają dogłębnej analizy sytuacji osoby zadłużonej.

Jakie korzyści wiążą się z oddłużaniem ?

pomoc dla zadłużonych nie zawsze będzie oznaczała to samo. To profesjonalny doradca zadecyduje o tym, jaki kierunek ona przybierze. Oddłużanie może oznaczać zarówno przedsądowe negocjacje z wierzycielem, jak i odroczenie terminu spłaty zadłużenia bądź też rozmowy z komornikami i wierzycielami.

Bardzo często ostateczną formą oddłużania jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda osoba uzyska zgodę na przeprowadzenie tego procesu.

Post Author: admin