Outsourcing kadr i płac

Outsourcing kadr i płac jest coraz częściej wybieraną opcją, zarówno przez małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa.
Usługi księgowe są przez firmy outsourcingowe prowadzone w sposób profesjonalny przez doświadczonych specjalistów, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu dla swojej firmy.

Profesjonalna księgowość

Firmy oferujące usługi księgowe w profesjonalny sposób zadbają o Państwa księgowość. Pracują dla nich wykwalifikowane księgowe, które posiadają certyfikaty.

Jeżeli zdecydują się Państwo na taką obsługę, firmy zajmą się między innymi: bieżącą ewidencją operacji gospodarczych, prowadzeniem rozliczeń VAT, prowadzeniem ksiąg handlowych, a także prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów.

Księgowa zadba o to, by wszystkie dokumenty były dostarczone na czas do urzędu skarbowego. Będzie także reprezentowała Państwa na wszelkich kontrolach z urzędami.
Nie będą musieli Państwo już pilnować terminów, bo o to zadbają pracownicy biura outsourcingowego.

Na czym polega obsługa kadrowa?

Większość przedsiębiorców ma na głowie dużo spraw, związanych z prowadzoną działalnością i dlatego nie jest w stanie wszystkiego dopilnować. W takim przypadku idealny dla niego będzie outsourcing kadr i płac.

Pracownik, który prowadzi kadry jest doskonale wyszkolony w obowiązujących przepisach. Pod względem kadrowym firmy outsourcingowe zajmują się między innymi: sporządzaniem dokumentów związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników. Do takich dokumentów należą między innymi: umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie, czy świadectwo pracy. Wszystko będzie zrobione na czas.
Poza tym firmy takie mogą prowadzić także akta osobowe pracowników.

Bezpieczne płace

Warto także zdecydować się na obsługę płacową naszej firmy. Jak wiemy przepisy są skomplikowane i łatwo o błąd. W konsekwencji prowadzi to do licznych kontroli z urzędów. Dlatego aby ich uniknąć, można zdecydować się na firmy, które prowadzą outsourcing kadrowo-płacowy.

Pensje obliczane przez takie firmy będą bezpieczne, ponieważ posiadają one specjalne programy do naliczania płac. Takie programy są na bieżąco aktualizowane, zatem trudniej o pomyłkę.
Pracownik zajmujący się płacami będzie także na bieżąco monitorował spływające L-4. Będzie dbał o to, by na czas były dostarczone do ZUS.
Zajmie się także sporządzeniem dokumentów rozliczeniowych do ZUS i zadba, by były dostarczone w terminie.

Podsumowanie

Jeżeli planujemy otworzyć działalność gospodarczą lub chcemy poprawić jakość obsługi kadrowo płacowej, to warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i nerwy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Post Author: admin