Paleta dla Twojej firmy

Kwestia transportu oraz składowania żywności i leków, już od dawnych czasów była kluczową kwestią w życiu społecznym. Można powiedzieć, żeby były to fundamenty, determinujące, czy dane komórki społeczne będą w stanie przeżyć dany okres. Wiadomym jest, że metody transportu i przechowywania produktów spożywczych patrząc od czasów na przykład średniowiecznych, diametralnie się zmieniły. Zanim powstały takie odkrycia, jak lewobieżny chłodziarkowy Obieg Lindego czy chłodziarki oraz palety różnego typu, wszystkie metody konserwacji i utrzymywania produktów spożywczych, odbywały się w warunkach wędzenia lub przechowywania w chłodnej piwnicy. Od tamtych czasów, poszliśmy znacznie do przodu i radzimy sobie coraz lepiej. Chłodziarki są podstawowym wyposażeniem każdego sklepu, a transport żywności odbywa się przy pomocy takich elementów jak: paleta h1 (inne nazwy: paleta plastikowa h1 lub paleta higieniczna).

Do czego przydaje się paleta h1?

Mówiąc o zastosowaniu świetnego komponentu, jakim jest paleta higieniczna, należy zwrócić szczególną uwagę na dwie branże: farmaceutyczną i spożywczą. To właśnie we wspomnianych gałęziach gospodarki, paleta plastikowa h1 wspomnianego typu, znajduje zastosowanie. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że odznacza się niesamowitą mobilnością pozwalającą na przenoszenie naprawdę dużych obciążeń po całym metrażu magazynu, wykonując bardzo precyzyjne manewry.

Zalety produktu

Paleta plastikowa h1 odznacza się bardzo dobrą wytrzymałością na różnice temperatur. Przedziały wartości temperatur, które jest w stanie wytrzymać to od minus czterdziestu stopni Celsjusza nawet do siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Jest to całkiem dobry wynik, który pozwala na składowanie na paletach produktów, o różnych wymaganiach termicznych.

Ponadto, paleta higieniczna jest wykonana z HDPE, czyli tak zwanego polietylenu o dużej gęstości, co zapewnia całej konstrukcji bardzo dobrą wytrzymałość. HDPE charakteryzuje się świetnym współczynnikiem stosunku wytrzymałości do gęstości materiału co skutkuje uzyskaniem produktu, o niedużej wadze i bardzo dobrej odporności na obciążenia.

Podsumowanie

Reasumując, jeżeli prowadzisz własną działalność handlową, jesteś menedżerem dużej firmy spożywczej lub farmaceutycznej albo też szefem dużego magazynu, zastanów się czy wspomniana w artykule paleta higieniczna, nie rozwiązałaby problemu logistycznego Twojego przedsiębiorstwa. Pamiętaj o tym, że mobilność oraz niezawodność to jedne z najważniejszych parametrów w obecnych czasach, a palety plastikowe to przepustka właśnie do takiej jakości. Nie czekaj ani chwili dłużej i zamów takie palety dla swojej firmy!

Post Author: admin