Przesyłka do USA Pocztą Polską – jak ją nadać, w ile dojdzie?

Mając rodzinę, przyjaciół bądź biznes w Stanach Zjednoczonych może zdarzyć się, że będziemy musieli wysłać za ocean przesyłkę. Poczta Polska oferuje dostarczanie listów i paczek za granicę – nadanie przesyłki do USA nie jest więc żadnym, w dzisiejszych czasach, problemem. Jak nadać taką paczkę, ile za to zapłacimy, jakie są limity (gabarytowe), czego do paczki nie możemy włożyć i w jakim czasie dojdzie ona do odbiorcy?

Przesyłka do USA – nadanie, cena

Przesyłki do usa nadać możemy na wybranej przez nas poczcie. Dzięki systemowi e-Monitoring możemy zobaczyć, gdzie w tej chwili znajduje się nasza paczka. Aktualizacje z miejsc (np. Warszawa) podane są z datami i dokładnymi godzinami, co znacznie ułatwia śledzenie i oszacowanie, po jakim czasie nasza paczka znajdzie się w rękach odbiorcy.

Priorytetowa paczka do USA będzie nas kosztować od 8 do 77 złotych. Zależy to oczywiście od jej wagi (8 złotych za 50 gramów, 77 złotych od 10 do 20 kg). Polecony priorytet to już koszt od 18,90 złotych (50 gramów) do 82,30 złotych (10 do 20 kg).

Istnieją też ograniczenia co do wielkości paczki – warto zwrócić na to uwagę pakując ją. Żaden wymiar paczki do USA nie może być większy niż 1,05 metra, a suma długości i największego obwodu (mierzonego w innym kierunku niż długość) nie może być większa niż 2 metry.

Paczka do USA – waga maksymalna; czego nie możemy wysłać?

Zarówno w przypadku paczki pocztowej ekonomicznej, jak i paczki pocztowej priorytetowej, limit masy paczki do USA wynosi 20 kilogramów. W przesyłce nie może być alkoholu, produktów pochodzenia zwierzęcego (np. mięso, nabiał), żywności w ogóle (by ją przesyłać należy mieć specjalne pozwolenie U.S. Food and Drug Administration – wyjątek to potrawy domowe przesłane w celach niezarobkowych, prezenty przesłane w celach niezarobkowych).

Do Stanów Zjednoczonych nie wyślemy też, Pocztą Polską, przesyłek z wartością zadeklarowaną. Wybrać możemy jedynie opcję ekonomiczną, priorytet oraz polecony priorytet.

Przesyłka do USA – w jakim czasie dojdzie do odbiorcy?

Według szacunków Poczty Polskiej, paczka priorytetowa dojdzie do odbiorcy w maksymalnie 7 dni roboczych (dzień nadania + 6 dni roboczych). Instytucja nie mówi jednak o tym, w jakim czasie ma dojść przesyłka ekonomiczna. Przesyłki ekonomiczne również można śledzić w e-Monitoringu, wpisując numer jej nadania.

Post Author: admin