Różne zastosowania folii stretch

Współczesny przemysł i handel nie mógłby obejść się bez wielu przydatnych produktów, które znacznie ułatwiają życie. Jednym z takich produktów bez wątpienia jest folia pakowa stretch, z której coraz powszechniej korzysta się nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale również w domu. Nie wszyscy wiedzą, jak wiele zastosowań ma folia stretch.

Folia pakowa stretch – co to jest?

Jeśli chodzi o folię stretch producent zapewnia, że jest ona wyjątkowo rozciągliwym materiałem, który służy do pakowania różnego rodzaju przedmiotów. Może mieć on różne przezroczystości i szerokości, a produkuje się go z materiałów charakteryzujących się wysoką elastycznością i podatnością na zmianę kształtu. Warto wspomnieć o tym, że niektóre rodzaje folii pakowej można rozciągać nawet kilkukrotnie w porównaniu z jej pierwotnym stanem. Trzeba dodać, że nawet po maksymalnym rozciągnięciu folia pakowa stretch zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości.

Producent folii stretch wskazuje, że można podzielić ją na ręczną i maszynową. Jest to podział uniwersalny, który stosuje się w większości krajów świata. Folia ręczna nakładana jest siłą ludzkich rąk bądź też przy pomocy specjalnych ręcznych dyspenserów. Stosuje się ją zazwyczaj w miejscach, gdzie obrót jest niewielki, a stosowanie maszyn zwyczajnie by się nie opłacało.

Z kolei folia stretch maszynowa jest o wiele bardziej praktyczna, jednak do jej użycia potrzebny jest zakup specjalnej maszyny. Niemniej jednak, takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w miejscach o dużym obrocie przemysłowym.

Zastosowanie folii stretch

Jeśli chodzi o folię Stretch producent twierdzi, że ten materiał można stosować w wielu różnych dziedzinach, także życia codziennego. Z racji niskiej ceny folia najczęściej stosowana jest w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, firmach, a także magazynach czy też centrach dystrybucji. Z jej pomocą można pakować nawet ładunki o dużej wadze, a także skutecznie je stabilizować.

Producent folii stretch zapewnia, że doskonale chroni ona zapakowane towary przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Z racji tego, że folia stretch jest neutralna chemicznie i biologicznie, z powodzeniem można przy jej pomocy pakować różnego rodzaju produkty spożywcze.

Post Author: admin