Własny biznes w sieci

Prowadzenie biznesu jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Nowoczesne technologie internetowe oraz łatwy dostęp do internetu sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców sięga po technologie E-commerce, które pozwalają na szybkie zbudowanie prężnego sklepu w sieci.

Jak wyglądają początki sklepu internetowego?

Początki zawsze wyglądają tak samo. Należy zarejestrować domenę oraz wykupić serwer, który będzie na tyle pojemny i wydajny, aby sprostać wymaganiom klientów. Skrypty E-commerce są w wielu przypadkach bardzo wymagające pod względem wydajności. Szczególnie jeżeli planujemy otworzyć sklep z dużą ilością produktów, warto wybrać serwer o większej wydajności np. VPS lub serwer dedykowany. Przy niewielkich sklepach wystarczający będzie standardowy hosting obsługujący PHP oraz MySQL.

Dodatkowo warto zainwestować w reklamę. Nikt nie odwiedzi naszego sklepu internetowego, jeżeli nie będzie wiedział o jego istnieniu. Standardowa reklama AdWords oraz promocja w portalach społecznościowych to doskonały początek, jednak nie poprzestawajmy na tym. Świetnie sprawdza się nowoczesny content marketing oraz pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google.

Jaki skrypt e-commerce wybrać?

W przypadku wyboru odpowiedniego skryptu należy kierować się jego lekkością oraz możliwością modyfikacji. Ciekawym rozwiązaniem będzie skrypt PrestaShop. Jest to uniwersalne narzędzie, które wyposażone jest we wtyczki i moduły poprawiające sprzedaż, statystyki oraz wiele elementów, z jakich powinien składać się nowoczesny sklep internetowy. Sklepy e-commerce powinny być także wyposażone w protokół SSL, który dodatkowo zabezpiecza transakcję i połączenie podczas realizacji zamówienia.

Jak duże zyski przynoszą sklepy E-commerce?

To jak bardzo rozwinie się sklep i jak duży dochód przyniesie, zależy od zaangażowania właściciela. Jeżeli inwestuje on w sklep i jego rozwój, to z pewnością zyski mogą być duże. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że internet daje nam dostęp do klientów z całego świata, więc warto to wykorzystać.

Czy założenie sklepu internetowego jest trudne?

Większość nowoczesnych hostingów wyposażona jest w narzędzia pozwalające kilkoma kliknięciami zainstalować interesujące nas skrypty E-commerce. Sprawdza się to w przypadku osób chcących założyć sklep, jednak nieposiadających wystarczającej wiedzy z programowania oraz obsługi skryptów i baz danych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://marketingdlaludzi.pl/category/e-commerce/

Post Author: admin