Zalety outsourcingu kadrowo-płacowego

Szukając optymalizacji w zakresie finansów, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na outsourcing. Ten bardzo często dotyczy obsługi działu kadr i płac. Na czym polega outsourcing kadrowo płacowy? Jakie są jego największe plusy? Gdzie szukać firmy zewnętrznej, która zajmie się obsługą kwestii związanych z zatrudnieniem i wynagrodzeniami?

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to nic innego jak powierzenie części obowiązków przedsiębiorstwa zewnętrznej firmie. Ten nie musi wtedy ani zajmować się danymi kwestiami samodzielnie, ani tworzyć nowego działu i zatrudniać nowych pracowników – obsługą prawną, księgową czy dotyczącą HR zajmują się pracownicy zewnętrznej firmy wyspecjalizowani w tego typu usługach.Outsourcing kadrowo płacowy polega na delegowaniu obsługi zatrudnienia oraz wypłaty wynagrodzeń firmie zewnętrznej. To ona ustala wtedy wysokość wynagrodzenia i typ rozliczenia, dostosowany do rodzajów umów i typu zatrudnienia.

Dlaczego warto powierzyć obsługę zatrudnienia zewnętrznej firmie?

Nie bez powodu coraz więcej firmy decyduje się na outsourcing, jeśli chodzi o kadry i płace. To wygodne, tanie i bezpieczne rozwiązanie, które docenią zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Po pierwsze, brak konieczności zatrudnienia pracowników na etacie czy zakupu dodatkowego sprzętu dla nich, to spore oszczędności w budżecie. Po drugie, jeśli obsługą wynagrodzeń zajmują się pracownicy firmy zewnętrznej, wynagrodzenia te są rzeczywiście niejawne i nie budzą sporów między pracownikami. Po trzecie, nad całym procesem ustalania i wypłaty wynagrodzeń czuwa sztab specjalistów z różnych dziedzin – od prawa, przez księgowość, po zarządzanie, dzięki czemu cały proces jest szybki, sprawny, bezpieczny.

Jak wybrać specjalistów z zakresu outsourcingu kadrowo płacowego?

Decydując się na outsourcing kadrowo płacowy, trzeba zacząć od poszukiwań firmy, która świadczy w tym zakresie usługi na wysokim poziomie. Rynek outsourcingu kadrowo płacowego stale się powiększa, więc firm tego rodzaju jest coraz więcej.Jak wybrać tę profesjonalną? Po pierwsze, warto skorzystać z poleceń innych przedsiębiorców. Po drugie, warto ustalić jej doświadczenie, sprawdzić wiedzę i kompetencje pracowników. Po trzecie, należy uważnie zapoznać się z ofertą i wybrać pakiet usług dopasowany do swoich potrzeb,.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

Post Author: admin