Zatrzymany pojazd

Zatrzymanie ciezarowki we Włoszech siłą rzeczy kojarzy się, z tym że ktoś nie stosuje się do przepisów. Niemniej jednak warto spojrzeć na sytuację znacznie bardziej szczegółowo. Wydaje się, że realia nie zawsze są takie, jak wielu osobom może się zdawać.

Włoska nadgorliwość w stosunku do obcokrajowców

Jeżeli ktoś nie stosuje się do obowiązujących przepisów, należy się kara. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Z drugiej strony można czasem odnieść wrażenie, że policjanci są w stanie znaleźć paragraf na każdą osobę (jakkolwiek to brzmi).

Mowa o tym nie przez przypadek. Zatrzymanie pojazdu we Włoszech to coś, czego jak najbardziej możemy się obawiać. Zagraniczne tablice rejestracyjne wzbudzają spore zainteresowanie włoskich policjantów. Warto też w tym wszystkim pamiętać, że czasem niewiele trzeba, aby sprowadzić na siebie mniej lub bardziej poważne kłopoty.

Powody zatrzymań to temat na długą opowieść, aczkolwiek na pewno możemy rozmawiać choćby o braku licencji międzynarodowej czy braku dokumentacji związanej z licencją. Tym samym mała nieostrożność może sprowadzić wielkie problemy.

Potrzebny jest prawnik

Warto też pamiętać o tym, że Mandat we Włoszech to nic przyjemnego, ale powinniśmy patrzeć na rzeczywistość znacznie szerzej. Pomoc dobrego prawnika jest nieoceniona, ale nie chodzi tylko o samo zatrzymanie. Profesjonalne wsparcie może zagwarantować choćby obniżenie kosztów czy organizowanie przeładunku. Każdą sytuację trzeba rozpatrywać na wielu poziomach. Zawsze należy też pamiętać o korzystaniu z pomocy kogoś, kto ma wiedzę i doświadczenie. Wiele lat na rynku to kapitał, który może zaprocentować w każdej chwili. To wiedza, której w żaden sposób nie da się nauczyć. Pewne rzeczy po prostu trzeba przeżyć.

Ważne jest też to, że ewentualne odwoływanie się od nałożonej kary to temat na długą historię. Przede wszystkim należy uwzględnić, że konieczne jest wpłacenie kaucji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia sprawy pieniądze zostają zwrócone. Istotne jest również to, że jedną z możliwości na uzyskanie zwolnienia jest złożenie pisemnego odwołania. Odwołanie może zostać skierowane do sędziego pokoju lub prefekta. Oczywiście pismo należy sporządzić w języku włoskim.

Post Author: admin