Koszty ogrzewania domów i mieszkań w ostatnich latach drastycznie wzrosły. Coraz większa liczba osób poszukuje rozwiązań, które pozwolą im nie tylko ograniczyć zużycie energii potrzebnej do życia i ogrzania, ale również takich, które zapewnią im tę możliwość w sposób neutralny klimatycznie. Producent konstrukcji fotowoltaicznych daje możliwość połączenia paneli z pompą ciepła, aby nie tylko korzystać z darmowej energii, ale przede wszystkim by robić to w sposób neutralny klimatycznie.
Panele fotowoltaiczne – moda, czy standard wśród dzisiejszych gospodarstw domowych?
Panele fotowoltaiczne można aktualnie znaleźć na dachach domów zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich. Trudno mówić w ich przypadku o chwilowej modzie – na ich popularność z pewnością złożyły się liczne dotacje, które można uzyskać aby stworzyć własną instalację. Producent konstrukcji fotowoltaicznych często oferuje razem z nimi pompy ciepła. Dzięki temu połączeniu panele stają się elementami wydajnego systemu ogrzewania. Ich wykorzystanie nie jest zatem chwilową modą, ale początkiem zmian, które postępują w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej przez gospodarstwa domowe.
Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych i połączenia ich z pompą ciepłą – sposób na obniżenie kosztów energii i ogrzewania
W zależności od powierzchni domu i jego zapotrzebowania na energię połączenie pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych może pokryć całość kosztów związanych z tymi dwoma wskaźnikami. Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych instalowana jest najczęściej na dachu, zaś pompa ciepła niedaleko budynku, nie zajmując zbyt dużo miejsca w ogrodzie. Obniżenie kosztów będzie widoczne praktycznie od razu, zaś funkcjonalność sprzętów będzie się utrzymywać przez wiele lat.
Zalety pozafinansowe jakie daje montaż paneli fotowoltaicznych
Instalacja fotowoltaiczna ma również zalety pozafinansowe – pozwala na osiągniecie neutralności klimatycznej. Połączenie zaś z magazynem energii pozwala na korzystanie z prądu nawet w sytuacji awarii sieci elektrycznej. Dzięki temu ogrzewanie będzie działać zawsze, nie tylko wtedy gdy będzie dostęp do prądu sieciowego.