Czyściwa papierowe – podstawowe informacje

Lokal gastronomiczny, szpital, przychodnia, firma, szkoła, dom – co łączy te miejsca? Generalnie dość sporo rzeczy, niemniej jednak jedna z nich bardzo wyraźnie wybija się przed inne. Mianowicie jest to konieczność zachowania higieny. Pomoże nam w tym doskonały wynalazek, jakim jest czyściwo papierowe.

Czym są czyściwa papierowe?

Większość osób zapewne w tym momencie zacznie się głęboko zastanawiać – co to w ogóle są te czyściwa papierowe? Co ciekawe – najprawdopodobniej każdy z nas już coś takiego widział, tylko nie zdawał sobie sprawy z tego, na co patrzy. Ucieknijmy na chwilę myślami do widoku gabinetu lekarskiego albo pomieszczenia w biurze i osoby je sprzątającej…

Czy ta osoba przypadkiem nie przecierała fotela takim białym kawałkiem materiały będącym gdzieś pomiędzy ściereczką a ręcznikiem papierowym? No właśnie – to najprawdopodobniej było czyściwo papierowe. Wytwarzane są one generalnie z makulatury, celulozy albo obu tych materiałów a cechuje je…

Jakie są zalety czyściw papierowych?

Nie sposób mówić o cechach czyściw papierowych, nie mówiąc przy okazji o ich zaletach. Przede wszystkim bowiem czyściwa z papieru charakteryzują się tym, że są miękkie, higroskopijne. Doskonale ścierają każdy rodzaj brudu – łatwy jak kurz oraz trudny jak smar czy olej. Czyściwa z papieru stanowią także bardzo oszczędną opcję zarówno dla kupującego je, jak i dla środowiska.

Ponadto czyściwa wykonane z papieru cechuje jedna bardzo ważna rzecz . Otóż nie drą się one, ani nie rozrywają. W efekcie nie ma takiej możliwości, że na czyszczonej powierzchni zostanie choćby i cienka warstwa osadu czy pyłu, który utrudniałby potem pracę .

Jak wybrać najlepsze czyściwo papierowe?

Na koniec pozostało w zasadzie już dość oczywiste pytanie, a mianowicie, jaki rodzaj czyściw papierowych będzie najlepszy? Generalnie istnieją pewne typy, które można podporządkować do konkretnego sektora działalności. Przykładowo czyściwa celulozowe dedykowane są do żywności, ponieważ posiadają odpowiednie atesty.

Niemniej jednak tak naprawdę w praktyce, to każda rolka czyściwa jest dokładnie oznakowana, do czego najlepiej się nadaje. Inne czyściwa papierowe produkowane dla szpitali, inne zaś do restauracji czy do zakładów mechanicznych.

Czyściwa papierowe znaleźć można na E-higiena24.pl

Post Author: admin