CV dla profesjonalistów

Wydawać by się mogło, że poszukiwanie pracy na obecnym rynku pracownika jest bardzo łatwe. Niestety są to obiegowe opinie, dotyczące wybranych grup zawodów. Problemów z pracą nie mają na pewno pracownicy związani z IT, logistyką czy sprzedażą. W pozostałych przypadkach może być już trudniej znaleźć tę wymarzoną posadę.

Od czego zacząć poszukiwania pracy?

Wiele osób, najpierw zaczyna się zastanawiać, jak napisać cv. Jednak poszukiwania odpowiedniego zatrudnienia powinny się zacząć dużo wcześniej. Przede wszystkim od analizy dotychczasowych doświadczeń i zdefiniowania oczekiwań względem nowego miejsca pracy.

Często to właśnie nierealne oczekiwania powodują, że znalezienie pracy jest trudne lub nowe miejsce nie spełnia do końca kryteriów. Warto więc wszystko dobrze przemyśleć już na pierwszym etapie poszukiwać.

Od czego zacząć i jak napisać cv?

Osoby z dużym doświadczeniem często mają problem z napisaniem cv. Przede wszystkim nie do końca wiedzą, co uwzględnić w dokumencie, na co zwrócić uwagę przy pisaniu, a co pominąć. Później okazuje się, że CV ma kilka stron i jest zupełnie nieczytelne dla rekrutującego.

Z tego względu CV są odrzucane i paradoksalnie takie osoby z ogromnym doświadczeniem, mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego zatrudnienia.

Rekruterzy czasem boją się zbyt doświadczonych kandydatów, którzy mogą mieć wygórowane oczekiwania finansowe lub mogą zagrozić już zatrudnionym pracownikom.

Warto pisanie CV zacząć od analizy ogłoszenia i umieszczeniu w dokumencie tylko tych zadań i obowiązków, które są zbieżne z podanymi w ofercie.

Dodatkowe wskazówki, jak napisać cv

Oczywiście proces weryfikacji własnych doświadczeń może być kłopotliwy. Tutaj jednak nie sprawdza się zasada im więcej, tym lepiej.

CV powinno być przede wszystkim czytelne i profesjonalne.

Warto pamiętać o odpowiednim zdjęciu. Mimo że nie jest już ono wymagane, jeśli kandydat zdecyduje się umieścić w dokumentach fotografię, musi być ona profesjonalna.

W internecie można również znaleźć kilka ciekawych stron, które podpowiadają jak napisać cv, na co zwracać uwagę i jakich błędów nie popełniać.

Można też skorzystać z usług profesjonalnych doradców zawodowych, którzy przygotują cv dostosowane pod daną ofertę. Takie rozwiązanie jest niestety płatne, więc nie każdy chce się na nie zdecydować.

Doradcy kariery potrafią jednak wychwycić wiele szczegółów i poprawić rażące błędy. Czasem warto zainwestować, aby mieć dokument, dzięki któremu znalezienie tej idealne pracy stanie się łatwiejsze.

Post Author: admin