Dlaczego warto znać język angielski?

W dzisiejszych czasach głośno się mówi o zaletach, jakie posiada znajomość kilku języków. Nie da się ukryć, że polska edukacja bardzo na to stawia. W większości szkół ponadpodstawowych wprowadza się równoległą naukę języka polskiego, angielskiego i jeszcze jednego, wybranego przez ucznia. Najczęściej są to niemiecki, hiszpański, francuski czy rosyjski. Dlaczego znajomość języków jest tak ważna w dzisiejszym świecie?

Nauka języka angielskie – korzyści dla zdrowia

Trudno w to uwierzyć, ale nauka języków obcych może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a przede wszystkim na najważniejszy z naszych organów – mózg. Jak to się dzieje? To bardzo proste. Mózg jest trochę jak mięsień – żeby rósł i był w dobrej formie musi być nieustannie poddawany ćwiczeniom – zupełnie tak, jak ciało na siłowni!

Naukowo potwierdzone jest to, że nauka języków opóźnia starzenie się mózgu, a co za tym idzie chroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi schorzeniami, takimi jak na przykład Alzheimer. Dodatkowo regularna nauka słówek i wyrażeń wspiera pamięć, pomaga szybciej osiągnąć koncentrację. Okazuje się również, że poligloci lepiej radzą sobie w stresowych sytuacjach – szybciej potrafią odnaleźć wyjście z problemów. Zaskoczeni?

Spokojne podróżowanie – dobre podróżowanie

Podróżowanie i zwiedzanie nowych, zagranicznych miejsc jest obecnie hobby wielu ludzi. Nic dziwnego – świat kryje przed nami tak wiele ciekawych, pięknych i tajemniczych miejsc! Jednak podróż zawsze wiąże się z pewnym stresem i długimi przygotowaniami.

Język angielski jest pewną przepustką w świecie podróżniczym, ponieważ z jego pomocą dogadamy się w bardzo wielu miejscach na świecie. Cała Europa stawia na naukę tego języka, natomiast podróż do Stanów Czy Wielkiej Brytanii bez jego znajomości to szaleństwo.

Język angielski – język przyszłości?

Obecnie na rynku pracy panuje przeświadczenie, że język angielski staje się powoli obowiązkowy. Jest to prawda, ponieważ niewątpliwie każda większa firma ma jakieś powiązania międzynarodowe, a językiem komunikacji jest angielski.

Nie da się ukryć, że nasza planeta zmierza gwałtownie w stronę globalizacji. Przyjmujemy trendy z zachodu, ich gwiazdy, zwyczaje, tradycje i może się stać tak, że pewnego dnia język angielski będzie obowiązkowym dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Post Author: admin