Jak w Ustroniu spędzić aktywne wakacje?

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Nie dla wszystkich jednak odpoczynek znaczy to samo. Jest dużo osób, które nie wyobrażają sobie innego relaksu niż w ruchu. Idealnym miejscem, które ma wiele atrakcji jest Ustroń, miejscowość na południu Polski. Jak spędzić wakacje w Ustroniu?

Baza wypadowa

Ustroń to miasto na południu Polski, które jest urokliwą miejscowością, w której można spędzić wiele dni odkrywając uroki miasteczka, ale jest to również idealne miejsce, z którego można zrobić bazę wypadową w pobliskie Beskidy.

Noclegi Ustroń to szansa na szybki wypad w góry nie tylko na piesze wycieczki, ale również na trasy rowerowe, które ciągną się kilometrami i nawet najtwardszym rowerzystom są w stanie zapewnić mnóstwo atrakcji. Trasy rowerowe są bardzo zróżnicowane pod względem długości i trudności.

Dla tych mniej wprawnych rowerzystów zostaje zwiedzanie miasta oraz okolic i tu można znaleźć trasy, na których nie trzeba pokonywać długich dystansów. Trasa do Dzięgielowa to niecałe 9 km, a Jaworze, Górki Wielkie 20 km. Noclegi Ustroń są idealne, by szybko i bez pośpiechu dostać się na ciekawą trasę rowerową, która zapewni piękne widoki.

Pokoje Ustroń to również dobra baza dla tych, którzy naprawdę chcą zawalczyć o pokonanie wielkich dystansów. Jadąc z Ustronia do Jastrzębia Zdroju i Rybnika trzeba pokonać ponad 80 km. Wakacje dla najwytrwalszych to trasa, która nazywana jest Pętla rowerową i pozwala poznać Euroregion Śląsku Cieszyńskiego.

A co w okolicy?

Nie wszyscy lubią spędzać czas wakacji na rowerach. Tanie noclegi Ustroń to szansa na poznanie miasta oraz jego atrakcji. Będąc w Ustroniu nie można pominąć Leśnego Parku Niespodzianek, który jest idealnym miejscem dla miłośników dzikiej przyrody. Rezerwat jest pełen zwierząt, które przechadzają się w pobliżu odwiedzających i czekają na karmienie. Odwiedziny w tym miejscu to niesamowita szansa na zobaczenie zwierząt, których nie można oglądać na co dzień.

Pokoje Ustroń zapewniają idealny dojazd do Równicy, kolejnego miejsca, które koniecznie trzeba poznać będąc w tym rejonie. Wejście na Równicę nie jest wyjątkowo wymagające, za to widoki są przepiękne. Jest to idealna alternatywa dla tych, którym górskie wycieczki nie są najbliższe, a chcą cieszyć się przepięknymi widokami.

Tanie noclegi ustroń dają możliwość poznania pięknych, majestatycznych Polskich gór. Widoki zapierają dech w piersiach i pozostawiają wrażenia, które na długo zostaną w pamięci.

Post Author: admin