Kurs angielskiego – czy warto?

Kursy angielskiego na różnych poziomach zaawansowania to coś, co dzisiaj można znaleźć praktycznie wszędzie. Z kursu tego typu można skorzystać nie tylko w tradycyjnych szkołach językowych. Coraz bardziej popularne są również kursy online i materiały przeznaczone do samodzielnej nauki. Czy zajęcia w szkole językowej mają jeszcze sens?

Kurs angielskiego w szkole językowej – podstawowe informacje

W tym momencie większość szkół językowych zatrudnia specjalistów, którym można zaufać. W ciągu ostatnich trzydziestu lat poziom kształcenia w dziedzinie języka angielskiego znacznie się podniósł, co wiąże się oczywiście z dostępnością coraz nowocześniejszych metod i materiałów. Studia językowe przyciągają również większą liczbę ludzi, a co za tym idzie, na rynku funkcjonuje znacznie więcej wykwalifikowanych nauczycieli.

Kurs angielskiego w szkole językowej zazwyczaj trwa około roku, na każdy poziom znajomości języka. Każdy etap kończy się wewnętrznym egzaminem, z możliwością podejścia do egzaminu zewnętrznego, po zdaniu którego otrzymuje się certyfikat.

Różne poziomy zaawansowania kursów – co wybrać?

Należy pamiętać, że kursy języka angielskiego organizowane są na różnych poziomach zaawansowania. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo podjąć decyzję na temat tego, od czego powinniśmy zacząć. Dużo zależy oczywiście od tego, czego nauczyliśmy się w szkole, albo podczas samodzielnej nauki.

Czasami może okazać się opłacalne rozpoczęcie kursu od nieco niższego poziomu. Dzięki temu można skorygować błędy i podnieść swoją wiedzę na temat podstaw języka. Czasami takie odświeżenie wiadomości może znacznie przyspieszyć naukę na wyższych poziomach zaawansowania.

Popularne metody nauczania języków – co o nich myśleć?

Wiele szkół językowych oferuje kursy prowadzone według określonych metod, których nazwy używane są nieraz jako słowa klucze, przyciągające uwagę potencjalnych klientów. Warto jednak wiedzieć, że w wielu szkołach stosuje się metody mocno przestarzałe i nie zawsze gwarantujące dużą skuteczność.

Współcześnie na najlepszych kursach stosuje się podejście postmetodyczne, które stosuje elementy wielu różnych metod, łącząc je w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Zresztą od samej metody o wiele ważniejsze są umiejętności i zaangażowanie prowadzących zajęcia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Post Author: admin