Obowiązkowe szkolenie BHP dla pracodawców – dlaczego jest tak ważne?

Wielu pracodawców doskonale wie, że są zobowiązani, by zorganizować swoim pracownikom szkolenie BHP. Jednak mnóstwo z nich zapomina o tym, że oni sami również muszą uczestniczyć w takim szkoleniu systematycznie i nawet dla własnego bezpieczeństwa, powinni być na bieżąco z najważniejszymi tematami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy. Jak więc zorganizować szkolenie BHP dla osób kierujących pracownikami?

Szkolenie bhp dla osób kierujących pracownikami

Szkolenie BHP można zorganizować bardzo szybko i na terenie swojego zakładu pracy. Wystarczy znaleźć odpowiednią, profesjonalną i doświadczoną firmę, która zajmuje się tym fachowo. Szkoleniowiec wówczas przyjeżdża do danej firmy i w ciągu 6-8 godzin prowadzi zajęcia (z pracownikami, kierownikami lub z właścicielami firm), po których zawsze każdy uczestnik otrzymuje specjalne zaświadczenie o udziale w takim szkoleniu, które należy dołączyć do akt osobowych w miejscu pracy.

Szkolenie okresowe BHP dla pracodawców

Dlaczego szkolenie okresowe BHP dla pracodawców jest równie ważne, co szkolenie BHP dla pracowników? Każdy właściciel firmy oraz kierownik, powinien być na bieżąco z przepisami prawa, z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, z podstawowymi zasadami dotyczącymi kontroli itp. Szkolenie okresowe dla pracodawców powinno także obejmować temat dotyczący zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Zdarzają się bowiem w firmach pożary, kradzieże ważnych dokumentów, włamania, wypadki pracowników. Każdy powinien więc wiedzieć, jak postępować w tego typu zdarzeniach oraz, jak szybko i sprawnie udzielić pomocy drugiemu człowiekowi.

Ile kosztuje szkolenie okresowe dla pracodawców?

Jeżeli właściciel firmy decyduje się na wykupienie takiego szkolenia w zewnętrznej firmie, to koszt jego wynosi zazwyczaj od około 300 zł do nawet 1000 zł. Wszystko zależy od tego, ile osób ma w nim uczestniczyć, gdzie ma ono się odbywać, a także w jakiej formie zajęcia szkoleniowiec prowadzi. Zdarzają się bowiem firmy, które oferują szkolenia online pracodawcom. Jest to bardzo wygodna i szybka forma kursu, jednak nie każdemu przypada ona do gustu. Zaleca się jednak, by pracodawcy, kierownicy, jak i sami pracownicy mieli bezpośredni kontakt ze szkoleniowcem, któremu będą mogli zadawać pytania w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Post Author: admin