Wakacje za granicą tylko z językiem angielskim

Planując urlop często wybieramy miejsca znajdujące się poza granicami naszego kraju. Należy jednak wiedzieć, że bez względu na to, jaki będzie nasz kierunek, warto byłoby znać język angielski. Pozwoli to na swobodne poruszanie się po kraju oraz co najważniejsze nie będziemy czuli się skrępowani nieznajomością języka.

Bezpieczeństwo, a język angielski

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i naszej rodziny komunikowanie się w języku powszechnie używanym na całym świecie jest dla nas pewną formą bezpieczeństwa.

W razie wypadku, kradzieży lub innej niemiłej sytuacji znajomość języka pozwoli na szybką reakcję innych osób, do których zgłosimy się po pomoc.

Najważniejsze jednak jest to, żebyśmy to my sami czuli się bezpiecznie w miejscu, do którego przyjechaliśmy. Tylko wtedy możemy liczyć na beztroskie wakacje pełne niezapomnianych wrażeń.

Co zrobić, gdy nie znamy języka

Niestety nie każdy potrafi komunikatywnie porozumiewać się w języku angielskim. I oczywiście nie oznacza to, że takie osoby nie mogą wyjechać na wakacje za granicę.

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest korzystanie ze słownika. Obecnie taką opcję ma każdy telefon z dostępem do internetu. Jeśli jednak ktoś nie ma takiej możliwości, pozostaje tzw. słownik kieszonkowy.

W obydwu słownikach znajdziemy interesujące nas słownictwo. Należy wiedzieć, że w korzystanie ze słownika w telefonie jest o tyle łatwiejsze, że możemy tłumaczyć tam jednorazowo całe zdanie, które chcielibyśmy powiedzieć. Tak samo jest w drugą stronę, gdzie druga osoba do nas mówi coś niezrozumiałego.

Czy warto podszkolić się przed wakacjami?

Uczęszczanie na kurs języka angielskiego przed urlopem nie należy do popularnych zachowań Polaków. Spowodowane jest to tym, że nie miałoby to sensu, ponieważ kurs zazwyczaj nie jest małym wydatkiem, a także czas trwania również nie należy to najkrótszych.

Niemniej jednak warto poprzypominać sobie pewne słówka związane właśnie z turystyką. W sytuacji, gdy ktoś nie posługuje się językiem obcym na co dzień, zdarza się zapomnieć wiele rzeczy.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne przypomnienie sobie pewnych reguł, by później móc pochwalić się znajomością języka angielskiego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Post Author: admin