Co to znaczy znacznik meta, meta opis i meta name description?

Znacznik meta, meta opis i meta name description – co to takiego? Jeśli posiadasz swoją stronę internetową i próbowałeś ją zoptymalizować pod wyszukiwarkę Google, to na pewno zadajesz sobie właśnie to pytanie. Dowiedz się, co to są znaczniki meta, i poznaj najważniejsze z nich.

Znacznik meta – co to takiego?

Znaczniki meta to znaki bądź słowa kluczowe, które są przypisane do określonego fragmentu informacji. Każdy znacznik meta charakteryzuje się tym, że jest umieszczany w sekcji nagłówkowej i służy do krótkiego opisu zawartości danej strony internetowej. Ponadto znaczniki meta służą do określania metadanych oraz wskazywania zakodowanych informacji. Przy ich zastosowaniu można więc określić, czy tekst na stronie ma być jej tytułem, nagłówkiem lub akapitem bądź też czy ma być napisany pogrubioną czcionką, czy też nie. Przykładowe zastosowanie znacznika meta może wyglądać następująco:

Meta opis

Choć w dzisiejszych czasach meta opis nie ma już takiego znaczenia dla wyszukiwarki Google jak kiedyś, to jednak warto go nadal stosować ze względu na możliwość zachęcania klientów do odwiedzenia strony.

Ale czym właściwie jest meta opis? Jest to kilkuzdaniowy tekst, który znajduje się pod tytułem strony znajdującej się na liście wyników wyszukiwania Google. I choć nie znajdziesz go nigdzie na stronie, to jednak jest on jednym z pierwszych elementów (poza tytułem), które zobaczy Twój potencjalny klient.

Meta name description

Meta name description to tak naprawdę nic innego, jak angielska nazwa meta opisu. Jest to więc krótki tekst, znajdujący się pod wynikiem wyszukiwania w Google. Zapewne domyślasz się, że to w dużym stopniu właśnie od niego zależy, czy klient odwiedzi stronę, czy nie. Dlatego też bez wątpienia warto się do niego odpowiednio przyłożyć.

Choć nie ma jasno zdefiniowanej optymalnej długości meta name description, to jednak warto, aby był on możliwie krótki i zwięzły. Mimo tego trzeba jednak zadbać o to, by znalazły się w nim słowa kluczowe, a także Twoje mocne strony, osiągnięcia i wszystko to, co wyróżnia Cię spośród innych.

Post Author: admin