Podstawowe informacje o Altium Designer

Projektanci elektroniki otrzymali świetny program do pomocy w ich codziennej pracy, czy raczej potężne narzędzie służące do projektowania i sortowania swojej pracy tak, aby wszystko w niej było czytelne i prawidłowe. Altium Designer Viewer to program o bogatej funkcjonalności, która tworzy cały system znacznie usprawniający pracę każdego projektanta elektroniki.

Altium Designer cena produktu

Jest to zunifikowany system pozwalający na działanie w sferze najnowszych technologii na narzędziach w oczywisty sposób poprawiających wydajność i czas pracy – jest więc stosunkowo drogi. W zależności od funkcji jakie posiada i możliwości, jakie może oferować program taki kosztuje w granicach trzydziestu tysięcy złotych. Przeciętny człowiek nie bardzo może sobie pozwolić na taki wydatek, ale właściciel firmy, któremu zależy na dobrej jakości wykonanych produktów już tak. Altium designer cena jest więc adekwatna do możliwości, jakie system daje swojemu właścicielowi.

Wybrane cechy programu

Altium Viewer pozwala na programowanie elektroniki na platformie DXP. Jest to pojedyncza aplikacja pozwala na projektowanie PCB lub FGPA.

– Projektowanie w środowisku 3D – dzięki wykorzystaniu możliwości DirectX projektanci mogą korzystać z opcji trójwymiarowego postrzegania swojego modelu. Dzięki temu łatwiej jest im poprawić ewentualne błędy lub stworzyć lepszą jakościowo pracę.

– Kontrola rozmiarów – dzięki pełnej kompatybilności z programem CAD Altium Designer Viewer kontroluje, czy model elektroniki mieści się do zaprojektowanego modelu obudowy – jest to niezwykle istotne, aby móc to sprawdzać na każdym etapie pracy i poprawiać ewentualne błędy w projekcie lub zmodyfikować projekt obudowy.

– Duża biblioteka – Altium Viewer posiada ogromną bibliotekę komponentów stworzonych w standardach IPC oraz narzędzi pozwalających na proste tworzenie nowych footprintów IPC.

Dla projektantów ważna jest kompleksowość jaką oferuje opisywane oprogramowanie. Posiadanie wszystkiego w jednym miejscu to ogromna wygoda pracy, a kompatybilność z popularnymi programami Adobe to zdecydowanie zaleta, której nie da się przebić. Inwestycja w ten program jest zasadna i zdecydowanie opłacalna dla każdego właściciela firmy projektowej.

Post Author: admin