Pozycjonowanie stron WordPress – jakie wtyczki?

W Polsce jest bardzo wiele stron internetowych, które oparte są na popularnym CMS WordPress. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które korzystają z tego niesamowitego „systemu zarządzania treścią” i chcą dowiedzieć się, jak wykorzystać go w pozycjonowaniu.

 

Wtyczki SEO od a do z

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele płatnych i darmowych wtyczek SEO, dzięki którym nie powinno być żadnych większych problemów przy pozycjonowaniu. Warto wspomnieć również i o tym, że zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonych programistów, którzy przygotują dla nas autorskie wtyczki.

W chwili obecnej do optymalizacji stron pod pozycjonowanie najczęściej korzysta się z wtyczki Yoast SEO. Jest to wspaniałe narzędzie nie tylko dla doświadczonych pozycjonerów, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z marketingiem internetowym. Wtyczka w bardzo przejrzysty sposób pokazuje nad którymi elementami warto popracować, aby poprawić dotychczasowe pozycje w wyszukiwarce Google.

 

Yoast SEO – wtyczka kombajn

Wśród pozycjonerów dużym zainteresowaniem cieszy się wtyczka Yoast SEO, która cały czas jest rozwijana i dopasowywana do aktualnych wytycznych Google. Głównym zadaniem wtyczki jest przede wszystkim automatyczne sprawdzanie, czy wybrane słowa kluczowe w rzeczywistości znajdują się na podanej podstronie albo w adresie URL.

Yoast SEO pozwala w prosty sposób edytować title i meta descriptions co znacząco ułatwia pozycjonowanie stron. Warto wspomnieć również o przydatnej funkcji automatycznego generowania sitemapy xml oraz edycji plików robots.txt i .htacess. Po najnowszej aktualizacji, można również dokonać kompleksowej integracji z wieloma profilami social media.

 

Jak pozycjonować stronę w WordPress?

Osoby, które na poważnie myślą o pozycjonowaniu strony opartej na systemie WordPress powinny pamiętać nie tylko o odpowiednich wtyczkach SEO. W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywa również wdrożenie AMP oraz optymalizacja pod urządzenia mobilne.

AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to specjalny projekt, który prowadzony jest pod przewodnictwem Google. Jego głównym zadaniem jest oczywiście optymalizacja stron www pod kątem urządzeń mobilnych, które często korzystają z ograniczonej przepustowości. Aby zaimplementować AMP w CMS WordPressie wystarczy skorzystać z wtyczki AMP FOR WORDPRESS. Pozycjonowanie stron ułatwić może również skonfigurowanie usługi Google Analytics.

Post Author: admin