Zalety programu keil arm mdk

Na rynku dostępnych jest obecnie naprawdę wiele przeróżnych oprogramowań dla programistów. Wśród nich przede wszystkim wyróżnia się firma arm keil ze swoim produktem mdk. Czy warto w niego inwestować? Jak przedstawiają się zalety tego oprogramowania? O wszystkim powiemy poniżej…

Keil mdk-arm najważniejsze informacje

Na początku warto w ogóle powiedzieć trochę o tym, co to jest ten program mdk arm. Otóż mówiąc bardzo ogólnie jest to specjalne oprogramowanie umożliwiające łatwe dość i szybkie tworzenie innych programów. Warto zaznaczyć, że jest to obecnie praktycznie najbardziej popularne rozwiązanie wśród mikrokontrolerów arm i cortex. Przejdźmy jednak teraz do zalet tego oprogramowania…

1) unikalny podział arm keil na rdzeń i programy dodatkowe

No właśnie oprogramowanie mdk arm słynie przede wszystkim z tego, że jest bardzo funkcjonalne, podzielone zostało bowiem na rdzeń oraz pakiet software plus. Co zawarte jest w rdzeniu? Przede wszystkim obecne jest tam środowisko IDE uVision, zintegrowane z edytorem kontekstowy, komplilator c/c++, debuger uVision z opcją śledzenia realizacji kodu oraz instalator pakietów z oprogramowania software plus. Zaś część leżąca poza rdzeniem, czyli Software plus zawiera wszystkie inne programy, mające pomóc w procesie programowania.

2) skuteczny debuger

Wielu użytkowników ceni sobie także najnowszą wersję debugera, który dzięki unikalnej opcji śledzenia kodu, doskonale radzi sobie z poprawianiem błędów. Warto w tym momencie podkreślić, że no właśnie – teraz mamy do czynienia z piątą wersją tego oprogramowania. Jest to nie tylko świadectwo bardzo wysokiej popularności programu, lecz także tego, że zawiera on wszystkie nowinki i jest świetnie dostosowany do współczesnej pracy.

3) kompatybilność z bibliotekami firmowymi

No właśnie- oprogramowanie keil mdk-arm w wersji 5 otwiera się także na oprogramowanie dostępne przez innych np. właśnie biblioteki firmowe, ale nie tylko.

4) dostępna bezpłatna, okrojona wersja

Na koniec warto jeszcze podkreślić jedną sprawę, a mianowicie to, że w Internecie dostępna jest także specjalna wersja bezpłatna tego oprogramowania. Oczywiście jest ona bardzo okrojona i w zasadzie nie wystarczy do profesjonalnej pracy, niemniej jednak można na początek zobaczyć, czy nam odpowiada, przyzwyczaić się do takiej pracy itp.

Post Author: admin