Czy przeszczep brody jest dla każdego? Dowiedz się więcej

Problem z uzyskaniem bujnego zarostu może być powodem braku poczucia pewności siebie. Na szczęście istnieją już sposoby, które pozwalają na uzyskanie bujnej brody nawet u osób posiadających problemy genetyczne. Receptą jest przeszczep włosów na brodzie. Na czym polega? Sprawdźmy to.

Kto może pozwolić sobie na przeszczep?

Powodzenie zabiegu uwarunkowane jest dostępnością materiału do przeszczepu na obszarze dawczym. Niezbędnym materiałem do przeszczepu brody są mieszki włosowe pobierane z tyłu głowy pacjenta. Zwane są one również graftami. Kształt i wielkość zarostu możliwego do uzyskania zależy od liczby dostępnych graftów.

Zabieg może być niedostępny dla pacjentów cierpiących na cukrzycę oraz nadciśnienie. Większość mężczyzn może więc pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Tę możliwość docenią szczególnie mężczyźni, u których zarost rośnie w sposób nieregularny.

Jak wygląda przygotowanie do przeszczepu włosów na brodzie?

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Lekarz na podstawie wywiadu decyduje o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu. Sam zabieg nie powinien być bolesny. Dzień przed jego wykonaniem wymagane jest wstrzymanie się od alkoholu oraz niektórych leków.

Większość zabiegów przeszczepu wykonywana jest przy użyciu metody FUE. Popularność tej metody jest spowodowana jej skutecznością oraz efektywnością. Pozytywne efekty widoczne są już po kilku miesiącach od wykonania przeszczepu.

Jak wygląda zabieg przeszczepu?

Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien zaprojektować linię zarostu. Powinna ona być dopasowana do kształtu twarzy i indywidualnych cech pacjenta. Dzięki temu będzie sprawiać wrażenie uzyskania w sposób naturalny. Po tej czynności można przystąpić do właściwego zabiegu.

Przeszczep brody polega na pobraniu materiału, a następnie wszczepieniu go w docelowe miejsce na brodzie. Pobrane mieszki włosowe nie mogą być jednak uszkodzone. Czas trwania zabiegu jest uzależniony między innymi od powierzchni wszczepianego zarostu. Nie powinien jednak przekroczyć sześciu godzin.

Post Author: admin