Gdzie stosować piankę polietylenową?

Pianka polietylenowa stosowana jest w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej wykorzystywana jest w transporcie oraz budownictwie, ale nie są to jedyne miejsca, gdzie jest stosowana. Jakie ma właściwości i do czego warto ją wykorzystać?

Zalety pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa jest materiałem, który jest bardzo wytrzymały, świetnie izoluje oraz zabezpiecza towary w czasie transportu.

Miękka pianka polietylenowa świetnie sprawdza się jako wypełniacz do kartonów z elektroniką, ale również często używana jest w czasie transportu mebli, które również należy dobrze zabezpieczyć. Takie pianki polietylenowe dodatkowo są wzbogacane o właściwości antystatyczne.

Pianka w arkuszach ma również właściwości hydroizolacyjne oraz termoizolacyjne. Ważna jest również możliwość swobodnego jej formowania, która pozwala wykorzystać piankę w arkuszach wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wypełnienie, które jest elastyczne, a często również zapewnia ochronę przed wilgocią.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka w arkuszach najczęściej jest stosowana w budownictwie. Zabezpieczane są nią powierzchnie, które wymagają ochrony przed wilgocią. Zabezpieczane są nią stropy oraz wyciszane pomieszczenia.

Warto również pamiętać, że pianka polietylenowa ma właściwości akustyczne więc świetnie sprawdza w trakcie remontów naszych mieszkań. Pianka polietylenowa jest układana na podłogach, które trzeba wygłuszyć. Wykorzystywana jest również do wygłuszenia i wyrównania powierzchni. Panele położone na podłodze, która jest nierówna będą pracowały. Powstają naprężenia, które są szkodliwe dla desek. Pianka w arkuszach eliminuje ten problem.

Pianka polietylenowa znalazła swoje zastosowanie również w branży meblarskiej. Jest wykorzystywana do wykonywania materacy, wypełnień siedzisk krzeseł oraz foteli. Również fotele samochodowe oraz krzesła w autobusach wykonane są z pianki polietylenowej.

Pianka polietylenowa wykorzystywana jest również w medycynie oraz rehabilitacji. Maty do treningów, wałki, sprzęt do pływania czy stabilizatory oraz gorsety również zawierają piankę polietylenową.

Pianka w arkuszach wykorzystywana jest w wielu dziedzinach życia. Jest to materiał, który ma wiele zalet, o których warto pamiętać.

Post Author: admin